Sú kočíky Moon Relaxx Edition a Moon Rocca Edition spoľahlivé?

Zodpovedané
10. feb 2022

Ahoj,

hľadám praktický kombinovaný kočík v strednej cenovej relácii (cena cca okolo 800 eur). Som prvorodička, čiže žiadne skúsenosti s kočíkom ešte nemám. Bábätko sa má narodiť koncom júla. Vanička by mala byť asi väčšia, aby sa do neho zmestilo bábätko aj s fusakom v zime.

Bývame na dedine, kde terén nie je stále ideálny. Kočík musí zvládnuť náročnejší terén.
Mal by byť tiež ľahší a spratný, pretože často cestujeme k našim. Musí sa zmestiť do kufra. Dôležité je, aby netrvalo večnosť ho zložiť.
Sme nízki rodičia, ja mám len 162 cm a som dosť útla.

Kočík by mal vydržať prípadne aj pre druhé bábätko.

Pozerala som zatiaľ na Moon Relaxx Edition a Moon Rocca Edition. Potom som si prečítala nejaké negatívne recenzie a zase som zmätená. Tiež sa mi páči Easywalker Harvey3, ale tam je cena už vyššia. Nie som si istá korýtkovým sedením pri športovom prevedení kočíkov.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade by som sa zamerala na tvoju výšku. A potom určite na skladnosť a celkovú váhu kočíka.

Moon Relaxx Edition je fantastický elegantný kočík nielen do mesta ale aj na dedinu, aj na prechádzky do mierneho terénu mimo mesta. Väčšinou ho však odporúčam pre vyšších rodičov. Jeho teleskopické madlo je v rozsahu 98 – 111 cm a zároveň má vyššie umiestnenú vaničku. To ale neznamená, že by ti nevyhovoval pri tvojej 162 cm výške. Ja mám 165 cm a na predajni mi výška rúčky a ani umiestnenie vaničky nerobilo problém. Je pravdou, že mne osobne vyhovujú vyššie umiestnené vaničky. Hlboká vanička je fantastická. Má vysoko kvalitný matrac a jej odvetranie z boku a na strieške je fantastické. Taktiež jej vnútorné rozmery 80 × 31cm ju predurčujú pre letné deti, ktoré cez zimu ostávajú vo vaničke spolu s fusakom. V tejto vaničke rozhodne nebude dieťa spučené. Skladanie je jednoduché a v kufri auta zaberie priestor stredne veľkého kufra. Športová časť sa skladá spolu s nasadením sedadlom.

Moon Rocca Edition je veľmi podobný Relaxxu. Hlboká vanička je dizajnová z kvalitných materiálov. Je stále priestranná pri vnútorných rozmeroch 78 x 32 cm. Tak ako u Relaxx-u aj u Rocca bol použitý kvalitný detský matrac a samozrejme nesmie chýbať XL strieška. Nesmiem zabudnúť spomenúť otvor s vetracím okienkom na magnet/zips. Športová časť má kvalitné odpruženie všetkých štyroch nafukovacích kolies. Čiže zvládne aj mierny terén a dieťatko to nepocíti. Nosnosť je 22 kg - výrobca uvádza 0 -3 roky. Vnútorný priestor športovej časti sa dá zväčšiť pomocou potiahnutia nadol nánožníka. Je to otočný model s možnosťou úplného a XL strieškou. Má aj veľký nákupný košík. Brzda je nášľapná, systém stlač/stlač. Skladať sa dá jednou rukou a po zložení sám stojí. Po zložení je o čosi väčší ako Relaxx. A podobne ako Relaxx ho odporúčam skôr pre vyšších rodičov.

Jedným z vhodných modelov je Tutis Uno3+. Vlastnosti tohto kočíka som podrobne rozobrala tu v porovnaní. Nájdeš tam výhody a nevýhody. Hlboká vanička tohto modelu má veľké vnútorné rozmery 84 x 38 cm. Kolesá sú bezúdržbové, nosnosť športovej časti je 22 kg. Skvele vyhovuje tvojim kritériám až na požiadavku teleskopickej rúčky. Cena kočíka 2v1 sa u predajcov priamo tu na MK pohybuje od 702 eur.

Muuvo Quick 3.0 je to poľský model, ktorý má vaničku odvetranú ventilačnou sieťkou v strieške a aj ventilačným okienkom na boku vaničky. Vnútorné rozmery vaničky sú 78 x 34 cm - teda dostatočné. Naviac má praktický úchyt pre prenášanie vo forme madla v strede. Tento moderný, prevažne mestský kombinovaný kočík, má bezúdržbové gumové kolesá a kvalitne odpruženú konštrukciu. Konštrukcia je odľahčená (11,1 kg s nasadením sedadlom) a na svoj typ mimoriadne skladná. To ho spolu so skladacou vaničkou a sedadlom zložiteľným na placku robí z tohto modelu výborného spoločníka na prechádzky, nákupy i cestovanie. Skladá sa tiež jednou rukou a má dobre prístupný nákupný košík. Športové sedadlo je priestranné, vybavené predĺžiteľnou a odvetrávanou strieškou so šiltom. S prípadnými voliteľnými adaptérmi, môžeš základnú dvojkombináciu rozšíriť o cestovný systém s autosedačkou. Cena dvojkombi sa pohybuje od 559 eur.

Neviem prečo si neistá z korýtkového sedenia. Ubezpečujem ťa, že je to
úplne normálny a dokonca pre mnohých pohodlnejší ľah, lebo nôžky sú trošku vyložené. Korýtko sa nazýva aj “ergonomickým sedením”. Jediným problémom by mohlo byť, že ak bábätko radšej správa na brušku, tak by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

Výbornou voľbou pre nízkych rodičov je práve elegantný a ľahko manévrovateľný kočík Easywalker Harvey3. Je kvalitne odpružený a s ľahkosťou ovládateľnosti v oboch smeroch ťa určite prekvapí. Chváli sa tiež použitými kvalitnými eko materiálmi. Jeho nové vylepšené kolesá zvládnu aj neľahký terén. Vaničku tiež inovovali a je dostupná aj v XXL verzií s vnútornými rozmermi 79,5 x 34 cm. Má funkciu možnosti rozšírenia na tandem pre druhého súrodenca, čo je tiež neoceniteľná vec. Poteší aj teleskopické madlo s možnosťou nastavenia výšky od 76 do 110 cm - k tvojej 162 cm výške je adekvátna. Máš pravdu s jeho vyššou cenou, ktorá začína od 870 eur.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally