Je lepší kočík Cybex Balios S Lux 2022 alebo Moon Rocca Edition?

Zodpovedané
28. apr 2022

Ahoj,

už dlhší čas sa rozhodujem a svoj výber som zúžila na Cybex Balios S Lux 2022 a Moon Rocca Edition. Každý z nich by som kúpila ako trojkombináciu aj so základňou na vajíčko do auta.

Vieš mi porovnať tieto dva kočíky?

Ktorý je lepšia investíca?

Ďakujem

Ahoj,

jedná sa o veľmi obľúbené modely, takže výber bude ťažší.

Cybex Balios S Lux má odpružené gumové kolesá, ktoré sú zároveň bezúdržbové. Je ideálny pre rodičov, ktorí často cestujú, alebo chcú kompaktnejší a ľahší kočík (11,5 kg). Hlboká vanička je dostatočne priestranná a je uložená nižšie, čo vyhovuje skôr nižším rodičom. Nevýhodou je u nej nepredlžovacia strieška, má len výklopný šilt. Športová sedačka je obojsmerná a patrí medzi priestrannejšie. Samozrejmosťou je napolohovanie do úplného ľahu aj s opierkou nôh či predlžovacia strieška s náhľadovým okienkom. Rukoväť má teleskopickú a je možné ju nastaviť až do výšky 111 cm.

Moon Rocca Edition je o niečo málo ťažší (cca 13 kg). Vo výbave má nafukovacie kolesá, takže si poradí aj s náročnejším terénom. Hlbokú vaničku má umiestnenú na výškových adaptéroch, čo je ideálne pre vyšších rodičov. Nechýba u nej predlžovacia strieška, kvalitný matrac značky Träumeland a vetracie okienko na prednej strane. To napomáha lepšej cirkulácii vzduchu v horúcich letných dňoch, tak môže bábätko pri "pasení koníkov" pozorovať okolie. Športová sedačka je tiež obojsmerná a podnožku si môžeš navyše predĺžiť. Rozopínateľná strieška má ventilačnú sieťku, ktorú ale nemôžeš zakryť. Samozrejmosťou je otočná rukoväť, ktorou si kočík plne prispôsobíš svojej výške a je možné ju nastaviť až do výšky 108 cm.

Dosť záleží na tom, v akom teréne sa budeš pohybovať. Cybex Balios S Lux je skôr mestský typ kočíka. Občasný zhoršený terén síce zvládne, ale ak budú prechádzky v nerovnom teréne či v prírode prevládať, tak by som volila skôr Moon Rocca Edition. Ten je vybavený nafukovacími kolesami.

Ešte Ti trochu zamotám hlavu druhou verziou Moon Rocca Basic, ktorý stojí tiež na zváženie. Oproti Edition má gumové kolesá, základný matrac vo vaničke a chýba mu panoramatické okienko.

Ja osobne by som išla do Moon Rocca Edition hlavne kvôli nafukovacím kolesám a lepšie riešenou hlbokou vaničkou.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia