Je Kinderkraft Prime 3v1 kvalitný kočík?

Zodpovedané
27. jan 2023

Ahoj,

s manželom sa pomaly začíname obzerať po kočíku, nechala som to prevažne na ňom. Vzhľadovo máme vkus tak nejako rovnaký, ale jemu viac verím, že vyberie nejaký bezpečný, kvalitný.

Chceme, aby kočík mohol ísť do terénu, Obaja máme chaty pri lese a radi jazdíme na výlety. Žiadny extrémny terén to síce nebude, ale rada by som, aby zároveň niečo vydržal. Vaničku som chcela väčšiu a viac požiadaviek som tak nejako nemala.

Manžel našiel, že kombinovaný kočík Kinderkraft Prime 3v1 je veľmi úspešný v rôznych testoch a cenovo zodpovedá predstave. Drahšie už by som vzhľadom na to, že nám ho chcú kupovať rodičia nerada.

Je tento kočík naozaj tak vychvaľovaný a kvalitný?

Moja ďalšia otázka je na autosedačku v tejto trojkombinácii. Nepočula som veľa kladných názorov na autosedačky v trojkombináciách.

V čom je ten hlavný problém?

Je s tými sedačkami naozaj taký problém?

Čo je zle priamo na tejto autosedačke?

Ďakujem

Ahoj,

Kinderkraft Prime pre rok 2020 je vynovená verzia kombinovaného kočíka nízkej ceny a príjemnej funkcionality pre nenáročných rodičov. Nečakaj veľa a nebudeš sklamaná.

Je to moderná kombinácia určená na väčšinu povrchov. Kočík je vybavený nafukovacími pneumatikami s dvojitým systémom odpruženia pre hladší prejazd. Pri Prime je potrebné dať si pozor kedy bol kočík vyrobený. Kočíky vyrobené po roku 2020 majú vynovený a modernejší dizajn farieb, no hlavne majú zvýšenú 22 kg nosnosť športového sedadla. Preto je dôležité si ho nepomýliť s jeho predchodcom, ktorý je s ním takmer identický a má aj rovnaký názov Kinderkraft Prime 2019. Najlepšie ho u predajcu odlíšiš, ak si pozrieš nosnosť športového sedadla. Starší Prime ju má pre športovú nadstavbu stanovenú na 15 kg.

Pre skúsenosť s kočíkom pripínam aj nedávnu otázku, ktorá mi nedávno prišla do poradne:

Pri kúpe trojkombinácie je potrebné zvážiť kvalitu autosedačky, tzv. vajíčka. Tá má mať akutálny tzv. ISO certifikát. Ten dokazuje, že prešla všetkými bezpečnostnými prvkami, pretože normy v bezpečnosti sa rýchlo menia.

Ku kvalitnejším značkám autosedačiek patria - napríklad Cybex, Joie, Maxi-Cosi a iné, vtedy je kúpa trojkombinácie v poriadku. Ak kupujem inú značku trojkombinácie (napr. poľskú značku), ktorá má menej kvalitnejšiu autosedačku (vajíčko), tak je lepšie kúpiť dvojkombináciu a vajíčko kúpiť zvlášť. Pred kúpou je dôležité overiť si či existujú potrebné adaptéry na prepojenie kočíka a autosedačky. Niektoré e-shopy sa dopytom zákazníkov riadia a dokonca už vytvárajú set trojkombinácie s kvalitnejšou autosedačkou známejšej značky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally