Je kočík Jasmin Camino pohodlný?

Zodpovedané
9. okt 2021

Ahoj,

ďakujem za odpoveď ohľadom kočíka Roan https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Zavrhli sme ho a zvažujeme Jasmin Camino.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Alebo aký iný hlboký kočík plus športový odporúčate do 600 eur?

Je to naše štvrté dieťatko a viac investovať nechceme. Bola by som rada, ak by bol väčší a pohodlný. Mal by mať predĺženú striešku a kolesá do každého terénu. Ďalej je dôležité komfortné skladanie, lebo sme cestovatelia. Mali sme kočík Mamas&Papas Sola, Peg Pérego Book Plus a Britax. So všetkými sme boli spokojní.

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade ma teší, že si sa ozvala opäť ❤

Čo sa týka Jasmine Camino, tak opäť zvažuješ podobný typ kočíka ako pôvodný Roan.

Pozri nižšie - toto sú niektoré parametre od výrobcu z ich stránky. Keď sa na podrobnejšie pozrieš, tak váha kočíka je 9,3 plus 5 (5,6) = 14,3 (14,9) kg a to je celkom dosť. A skladanie opäť rovnaké ako pri Roan-e. Konštrukcia zvlášť a vanička/športová časť zvlášť. Ja ako cestovateľ by som nevolila takýto typ kočíka. Viem, že na ich stránke majú super recenzie, ale úprimne, keby si bola majiteľ nevyzerala by podobne?

Technické parametre
Váha hlbokej korby: 5,6 kg
Váha športovej korby: 5 kg
Váha konštrukcie s kolesami: 9,3 kg
Vnútorná dĺžka hlbokej korby: 78 cm
Dĺžka kočíka: 110 cm
Výška kočíka po striešku: 119 cm
Nastaviteľné madlo kočíka: od 74 cm - 106 cm
Dĺžka konštrukcie - poskladané: 73 cm
Výška konštrukcie - poskladané: 34 cm (s kolesami) 28 cm (bez kolies)
Šírka rázvoru zadných kolies: 60 cm

Za mňa je to pre teba nepraktický typ kočíka v porovnaní s tvojimi pôvodnými a bola si s nimi spokojná.

Poďme sa teda pozrieť aký kočík by som pre teba vybrala ja.

Takže ako prvý by som ti odporučila značku, ktorú ti osobne máš odskúšanú Peg-Pérego Book Cross. Je to trojkolesový športový kočík vhodný aj do zhoršeného terénu či na ľahšie športy. Má síce neotočné sedadlo, ale za to je dostatočne priestranné a plne polohovateľné. Od narodenia má sedadlo integrované výklopné úchyty G-Matic systému, na ktoré možno bez potreby adaptérov pripojiť autosedačku Primo Viaggio.

Peg-Pérego Book Cross

Ak pre teba nie je trojkolka pravé-orechové, tak skús pozrieť model Mamas&Papas Armadillo XT. Je vyššou, terénnejšou verziou základného modelu Armadillo s extra priestranným sedadlom. Na rozdiel od neho má XT verzia väčšie kolesá s dezénom. Neboj sa ani bazárového.

Mamas&Papas Armadillo XT

A teraz nejaký nový model, ktorý si ešte neodskúšala, veď predsa zmena je život 🙂 . Pri týchto modeloch môžeš zvážiť aj bazárový model, sú to kvalitné modely, kde nejaký ten škrabanec oželieš a sama dobre vieš, ako ľahko sa k nim dá prísť pri bežnom skladaní a rozkladaní do auta.

Cybex Talos S je vybavený kolesami s nafukovacími pneumatikami, širšou konštrukciou, ako aj vyššou 22 kg nosnosťou. Poteší pomerne jednoduchým skladaním, priestranným a prístupným košíkom, ale aj výbornou veľkosťou striešky. Pre novorodeniatko je využiteľná ako hlboká vanička v zladených farbách, tak aj adaptéry pre autosedačky typu Cybex/Maxi-Cosi a ďalších s rovnakým typom uchytenia.

Cybex Talos S Lux 2020

Inglesina Aptica XT je vynovený model, kolesá sú väčšie, vybavené efektívnejším a adaptívnym (Adaptive Cruise) - nastaviteľným systémom odpruženia (vpredu aj vzadu!), s ktorým súvisí aj ich špeciálny nárazy a vibrácie pohlcujúci tvar, ako aj kvalitnejšie vyhotovenie z tvrdou gumou plnenou dvoma vrstvami polyuretánu.

Inglesina Aptica XT

Maxi-Cosi Mura Plus 4 je robustný štvorkolesový kočík s originálnym dizajnom sedadla vytvorený s dôrazom na pohodlie dieťaťa. Novinkou oproti pôvodnej verzii sú najmä bezúdržbové kolesá s pneumatikami plnenými penou. Poskytujú takmer rovnaký komfort a výkon v teréne ako nafukovacie, no bez hrozby defektu. Sú tiež lepšie odpružené pre čo najhladšiu jazdu.

Maxi-Cosi Mura Plus 4

Nuna Ivvi je výborne ovládateľný športový kočík či jeho kombinácia na dizajnovo špecifickej širšej konštrukcii s plochými tyčami a zahnutou rúčkou. Kolesá s penou plnenými pneumatikami sú odpružené a vhodné aj do zhoršeného terénu. V hlbokom nákupnom košíku môžeš vyklopiť predel, ktorý uľahčuje organizáciu nákladu. Nuna Ivvi dokážeš napriek vyššej váhe bez problémov tlačiť aj jednou rukou. Nenáročné je aj skladanie kočíka. Zložený Nuna Ivvi zaberie viac miesta, dá sa však ťahať za sebou či v stojacej polohe skladovať.

Nuna Ivvi

Držím ti palce a ozvi sa, celkom ma zaujíma, ktorý si nakoniec vyberieš. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally