Je lepší do terénu Moon Relaxx Edition, Easywalker Harvey2 alebo Nuna Demi Grow?

Zodpovedané
7. apr 2022

Ahoj,

vyberám najvhodnejší kočík pre naše prvé dieťa. Musí byť štýlový, ľahko manévrovateľný aj v meste. Musí hravo zvládnuť aj terén - lesné chodníky.

Mám troch favoritov:

Ktorý je najlepší na zvládnutie terénu?

Easywalker a Nuna ma lákajú svojou možnosťou konvertovania na súrodenecký kočík. Moon zase nekorýtkovým sedením a priaznivou cenou.

Ďakujem

Ahoj,

veľmi pekný výber kočíkov, vôbec Ti voľbu nezávidím!

Z týchto kočíkov sa najlepšie ovláda Moon Relaxx Edition. Nájdeš u neho nafukovacie kolesá s odpružením, takže si poradia bez problémov aj s terénom.

Easywalker Harvey2 All Terrain je z uvedených kočíkov najľahší a na to, že je stavaný ako súrodenecký (ktorý má obvykle inde ťažisko a tým je horšie ovládateľný), tak sa ovláda naozaj dobre. Zlepšeným jazdným vlastnostiam napomáhajú terénne kolesá a dobré odpruženie. Pokiaľ plánujete deti čoskoro po sebe, tak mi príde ako veľmi rozumná voľba.

Nuna Demi Grow má najvyššiu hmotnosť a o trochu ťažšie ovládanie. Je však veľmi stabilný a má najpriestrannejšiu hlbokú vaničku i športové sedenie. Navyše poteší aj jeho XXL nákupný košík.

Korýtkového sedenia sa netreba vôbec obávať. Sama som kočíky s korýtkovým sedením mala a bola som spokojná ja a aj moje deti 🙂. Dá sa zakúpiť vyrovnávací klin, napríklad X-lander X-Rest, ktorý kolískové sedenie krásne vyrovná pre maličké deti.

Ja osobne by som išla do Moon Relaxx Edition. Ako jediný má nafukovacie kolesá, vďaka ktorým má z uvedených kočíkov najlepšie jazdné vlastnosti. Ďalej má aj dobre odvetrávanú hlbokú vaničku s tzv. panoramatickým okienkom, ktoré využiješ počas horúcich letných dní pre lepšiu cirkuláciu vzduchu. Bábätko môže pozorovať okolie pri pasení koníkov.

Pokiaľ plánujete mať deti čoskoro po sebe a využila by si aj možnosť súrodeneckého kočíka, tak Easywalker Harvey2 a aj Nuna Demi Grow budú veľmi dobrou voľbou. Záleží čomu dáš prednosť - či väčšej stabilite a väčším nadstavbám, alebo lepšiemu ovládaniu.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia