Je lepší kočík Kinderkraft Grande alebo Joie Mytrax?

Zodpovedané
30. mar 2022

Ahoj,

dcérka má momentálne 21 mesiacov a zatiaľ mala športovú časť z trojkombinácie Roan Emma.

Chcem niečo, čo bude ľahšie, lepšie na manipuláciu a ovládanie. Bývam na dedine a často chodím do prírody. Chcem kočík, ktorý zvládne aj náročnejší terén (poľná cesta, tráva). Nechcem do toho však už veľa investovať, keďže ktovie ako dlho mi v ňom dcérka ešte vydrží. Chcem niečo, čo je aj skladnejšie, lepšie do auta, nech to ide do úplného ľahu, sedu. Kočík musí byť pohodlný, aby si v ňom pohodlne aj pospala a samozrejme nech je odpružený a má strešné okienko, aby som na ňu videla.

Na internete som našla z druhej ruky Kinderkraft Grande a Joie Mytrax.

Kinderkraft Grande sa mi páči viac dizajnovo, len si tam nie som istá tými kolieskami, či budú naozaj také vhodné do terénu.

Som vysoká 178 cm, dcérka je drobnejšia a má okolo 10 kg.

Ktorý z týchto mnou vybraných kočíkov je lepší?

Ďakujem

Ahoj,

kvalitnejší je určite kočík Joie Mytrax a zároveň je pre Teba aj vhodnejšou voľbou vzhľadom na Tvoje požiadavky. Má väčšie rozmery aj pre väčšie dieťa, ktoré sa v kočíku pohodlne vyspí. Zadné kolesá má nafukovacie a predné gumové čiže bezúdržbové. S terénom si tak poradia veľmi dobre. Rukoväť je teleskopická, takže si môžeš kočík pohodlne prispôsobiť svojej výške. Jedinou nevýhodou je vyššia hmotnosť (12 kg).

Ďalej odporúčam Petite&Mars Street+ Air, ktorý má všetky kolesá nafukovacie a mohol by Ťa zaujať aj vzhľadovo. Rovnako ako Mytrax má vyššiu nosnosť, dlhú striešku, priestranný nákupný košík, ľahké ovládanie aj skladanie a poteší ťa ich nižšia cena.

Kočík Kinderkraft Grande neodporúčam hlavne z dôvodu nižšej nosnosti (15 kg), menšiemu odpruženiu a penovým kolesám, ktoré sú vhodné skôr do mestského a nenáročného terénu.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia