Je lepšie odpružený kočík Venicci Tinum 2 alebo Venicci Tinum Upline?

Zodpovedané
10. nov 2022

Ahoj,

rada by som Ti poďakovala za rady v mojej prvej otázke https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Pomohli mi, keď som sa išla pozrieť s mužom do obchodu a odskúšať kočíky.

Stále zháňame kočík, ktorý je ľahký a zvládne občasný terén. Musí byť bez korýtkového sedenia. Easywalker Jimmey nás veľmi neoslovil.

Najviac sa nám naživo páčil Kinderkraft Nea, ktorý spadá do nášho budgetu dvojkombinácie do 800 eur. V otázkach kočíkovej poradne som si však všimla aj Venicci Tinum 2.0 a Venicci Tinum Upline.

Ktorý z týchto troch kočíkov by bol pre nás najvhodnejší?

Venicci sa mi veľmi páči aj dizajnovo, ale ten som nemala možnosť vidieť naživo.

Ďakujem

Ahoj,

som rada, že Ťa moja odpoveď inšpirovala a pomohla pri výbere kočíka.

Kinderkraft Nea je veľmi zaujímavý nový model, ktorý prišiel na trh v tomto roku. Veľmi často ho v poradni odporúčam. Má teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť do výšky 112 cm. Je to cenovo dostupný kočík, ktorý ponúka veľa výhod. Má vyššie na konštrukcií umiestnenú hlbokú a priestrannú (80 × 40 cm) vaničku a aj sedadlo športovej časti je vyššie umiestnené. Má často nedostupnú funkciu v podobe kolmého sedu. Je dizajnový čistými líniami tvarov. Nea má nenafukovacie pneumatiky plnené penou a dokonca s dvojitým odpružením. Kočík zakúpiš vo viacerých farebných variantoch.

Môžeš si o ňom prečítať viac v krátkom článku, ktorý som o ňom nedávno napísala.

Novinka v podobe Venicci Tinum Upline je vylepšenou verziou modelu Venicci Tinum 2.0. Má naviac pamäťové tlačidlá, ktoré umožňujú odpojiť hlbokú vaničku a sedadlo športovej časti jednou rukou. Má aj nastaviteľné dvojité odpruženie, gélom plnené kolesá a magnetický 5-bodový bezpečnostný pás. Skladanie je rýchle a jednoduché jednou rukou a má a popruh na prenášanie.

Tinum 2 a Upline sú konštrukčne podobné modelu Nea. Odpruženie a kolesá majú skoro rovnaké. Akurát majú jedno mínus. Výška ich teleskopicky nastaviteľných rodičovských madiel je maximálne 107 cm. Nie som si istá, či to bude pre Vás dostačujúca výška. Tento kočík skôr odporúčam rodičom strednej výšky. Je však pravdou, že vie sadnúť aj vyšším rodičom s Vašou výškou. Ale to by Vám muselo vyhovovať aj to, že má nadstavby položené nižšie na konštrukcií a budete sa krčiť. To, čo niektorým rodičom vyhovuje, zase iným sadnúť nemusí. Jedny majú radšej ruky nižšie a nevadí im zohýbanie, no druhým to nemusí vyhovovať. Hlavne mamičkám po pôrode, ktoré sú ubolené.

Ja osobne meriam 165 cm a testovala som Thule Urban Glide 2, ktorý má otočné rodičovské madlo vo výške od 90 do 112 cm. Osobne som si madlo občas nastavovala do najvyššej polohy, pretože mi to tak pri jazde dokonale vyhovovalo.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally