Aká dvojkombinácia pre marcové bábätko zvládne mierny terén a bude stáť do 800 eur?

Zodpovedané
25. aug 2022

Ahoj,

termín mám síce až v marci, ale pomaly sa začínam rozhliadať po kočíku, aby som mala čas si vybrať ten správny. Zatiaľ sa mi veľmi páči Bugaboo Fox, ale veľmi ma odrádza cena nového. Bazárové kočíky Bugaboo Fox 2 alebo Bugaboo Fox 3 sú drahšie. Obávam sa aj výšky vaničky. Ja mám 170 cm a muž 180 cm.

Kočík by som chcela primárne na prechádzky po mesta, asfaltovej hrádzi, občasne po kameňoch alebo poľnej ceste. Je pre mňa dôležité, aby nebol veľmi ťažký a ľahko manipulovateľný, keďže máme s manželom jedno auto a s kočíkom budem pravdepodobne chodiť autobusmi (skladnosť do auta preto nehrá rolu). Vyššia nosnosť spodného košíka by bola výhodou, ale nie je to priorita. Je pre mňa veľmi dôležité, aby bola športová časť otočná do obidvoch smerov.

Rozmýšľala som aj nad ABC Design Salsa 4 alebo TFK Mono, takže kľudne môže byť aj trojkolesový, ale zdali sa mi podľa váhy ťažké s nízkou nosnosťou spodného koša.

Akú dvojkombináciu by si prípadne odporúčala pre marcové bábätko, aby nebola príliš ťažká, zvládla mierny terén a cena by bola do 800 eur?

Ďakujem

Ahoj,

nedávno som na podobnú otázku odpovedala a aj Tebe určite odporúčam modely Easywalker Jimmey, Moon Relaxx Edition alebo Easywalker Harvey3 Premium. A kľudne môžu byť aj bazárové. Relaxx a Harvey3 teraz navyše zakúpiš vo výhodných cenách. Jimmey je o čosi drahší, pretože je to kočíková novinka.

Záleží na tebe či uprednostníš typ športového sedadla s rovným ľahom alebo korýtkový.

Rozdiely:

  • Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre mnohé deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

  • Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov).

Na kočíky ABC Design Salsa 4 alebo TFK Mono zabudni. Sú to skutočne ťažké kočíky vážace okolo 15 kg. Takéto kočíky odporúčam pre oveľa náročnejší terén. Nie na bežné používanie v mestskom prostredí.

Vyberala som kočíky vzhľadom k blížiacemu letnému obdobiu, keď bude mať Tvoje dieťatko 3 - 4 mesiace. Vtedy je veľmi dôležité mať zabezpečenú správnu ochranu. Môžeš sa tak už teraz inšpirovať mojim krátkym článkom k téme: Ako schladiť dieťa v kočíku počas horúcich dní?

Rozdiely mnou odporučených modelov nájdeš v týchto zodpovedaných otázkach.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally