Je možné dať Cybex Beezy a Cybex Eezy S+² do kolmého sedu?

Zodpovedané
7. apr 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom sklonu sedenia u kočíka Cybex Beezy a Cybex Eezy S+².

Dajú sa dať do kolmého sedu?

Je medzi týmito dvomi typmi rozdiel v možnosti nastavenia sedu čo najkolmejšie?

Na obrázku sa mi zdá, že deti sú v dosť veľkom sklone.

Vieš mi to porovnať s kočíkom Cybex Priam 3?

Ten teraz používam.

Ďakujem

Ahoj,

tieto dva modely majú naozaj sklon pri sedení. Z úplného sedu sa u kočíkov upúšťa, pretože to nie je úplne zdravé pre detský chrbát. Ak by si predsa len viac kolmý sed chcela, dá sa kúpiť univerzálny pás, ktorý sa pripevní okolo konštrukcie a za chrbtovú opierku. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe.

Z týchto dvoch modelov každopádne viac odporúčam Cybex Eezy S+². Má dlhšiu chrbtovú opierku a je celkovo priestrannejší.

Cybex Priam 3 má rovný sed. Je to aj vďaka typu polohovania, ktoré je na páčku (modely, čo majú polohovanie na opasok majú vždy šikmý sed), takže ten rozdiel tam bude. Sama som Priam mala a v úplnom sede som syna takmer nevozila. Skôr len v polosede a so zapnutými bočnými pásmi. Nechávala som ho priťahovať sa za madlo. V úplnom sede tak sedel iba vtedy, keď chcel on sám.

Chce to určite najskôr vyskúšať, čo bude dieťaťu vyhovovať. Mám skúsenosť, že tento sed vadí väčšinou len nám mamičkám a deti sú pritom spokojné aj v miernom sklone.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia