Je možné dať vajíčko Cybex aj na konštrukciu kočíka Anex e/type alebo Anex m/type?

Zodpovedané
11. jún 2022

Ahoj

mám možnosť od brata dostať vajíčko a vaničku Cybex Priam. Je však potrebné dokúpiť konštrukciu, ale cena konštrukcie je ako celý Anex.

Je možné dať vajíčko Cybex aj na konštrukciu kočíka Anex e/type alebo Anex m/type?

Čo by si odporučila v porovnaní Cybex a Anex e/type alebo Anex m/type?

Ďakujem

Ahoj,

áno, s príslušnými adaptérmi pripojíš vajíčko Cybex ako na Anex e/type a aj na Anex m/type.

Ten rozdiel je tam poznať. A to nielen finančný, ale predovšetkým na kvalite spracovania, použitých materiálov atď. Záleží ako si náročná a aj na tom, v akom teréne sa budeš pohybovať.

Hoci som sama mala Cybex Priam 3, na ktorý nedám dopustiť, tak do častejšieho a väčšieho terénu vhodný nie je. Ak nechceš investovať veľa, dá sa zaobstarať aj čisto bazárový športiak, vyberať môžeš aj zo starších typov podvozkom, ktoré mali all-terrain kolesá. S terénom si tak poradia lepšie. Hlboké vaničky sú navzájom kompatibilné, tak nie si obmedzená jedným modelom. Vo výsledku budeš mať kvalitný a designový kočík, ktorý má výborný servis a vydrží prípadne aj na ďalšie dieťa. Oproti Anex sa aj oveľa lepšie predá. Rozhodne tratíš menej než u nového kočíka poľskej výroby, u ktorých je väčší problém s predajom.

Rozhodne netvrdím, že modely od Anex sú zlé. To vôbec nie, ale ide o poľskú výrobu a ich nižšia cena je na nich poznať. Oba modely majú výhodu v odpružení, ktoré je citeľné a dá sa s nimi hojdať, čo niektoré mamičky u kočíka vyžadujú. Jazdné vlastnosti majú vďaka tomu veľmi dobré. Najväčšiu nevýhodu vidím v nižšej nosnosti, neskladnosti a aj vyššej hmotnosti, celkovo to nie je typ kočíka, ktorý by Ti vydržal do konca kočíkovania.

Ja osobne by som volila Cybex. Aj keď kúpiš nový podvozok, čo je väčšia počiatočná investícia, tak Ťa môžem uistiť, že je neskôr veľmi dobre predajný a tratíš na ňom oveľa menej, než keď zvolíš lacnejší nový kočík.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia