Je možné voziť bábätko v zime aj v športovom kočíku?

Zodpovedané
26. okt 2022

Ahoj,

syn má 2 mesiace a teraz máme kočík, ktorý je ťažký. Musím ho stále nosiť na tretie poschodie a idú mi ruky odpadnúť. Dolu máme malú chodbu, takže ho musím nosiť.

Dá sa v zime voziť bábätko aj v športovom kočíku?

Vieš poradiť ľahký a spratný kočík (ak teda treba aj s vaničkou) s veľkými kolesami?

Musia byť vhodné aj do terénu, do zimy a nech ich nemusím nafukovať.

Ďakujem

Ahoj,

voziť, alebo nevoziť takéto maličké dieťa v športovom kočíku? Dosť ťažká téma a aj názor pediatrov sa odlišuje.

Ja túto možnosť veľmi neodporúčam. Malé 2-mesačné dieťa pokiaľ nevie samo sedieť, podľa mňa patrí do vaničky. Ak nie je taká možnosť z rôznych dôvodov, tak je potrebné mať športový kočík so 180-stupňovým rovným ľahom a dieťa do neho umiestniť vo vložnej taške.

Riešením pre Teba by mohol byť Cybex Balios S Lux, ktorý je novším modelom Cybex Balios S, o ktorom som napísala podrobnú recenziu. Má jednoručné skladanie a je váhovo ľahký. Prenesieš ho v jednej ruke a dieťa budeš mať stále vo vložnej taške.

Alebo voliť cenovo drahšie kočíky, ktoré majú možnosť ťahania ho za sebou v tzv.“dvojkolesovom” móde (schádzanie schodmi, ťahanie po piesku). Sú to kočíky ako Cybex Priam 4 alebo jeho ročníkovo staršie modely. Prípadne aj bazárový Easywalker Mosey+.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally