Ktorý nekorýtkový športový kočík zvládne poriadnu zimu na Orave a je možné ho dať do úplného ľahu?

Zodpovedané
4. okt 2022

Ahoj,

včera sa nám už druhýkrát pokazila športová časť z nášho milovaného Tutis kočíka a záruka skončila, tak sme nútení rýchlo kúpiť nový. Celý deň hľadám vhodný športový kočík, ale nenašla som.

Bývame na Orave, takže nemusím písať o tom aká je tu zima cez zimu. Tým pádom sú cesty dosť náročné:

Požiadavky:

  • musí mať nafukovacie kolesá,
  • mal by byť širší aj pre väčšie dieťa,
  • ľahko skladateľný,
  • hlavná priorita je pre mňa úplný ľah,
  • nie korýtko, keďže maličká má predispozíciu sťahovania šliach na nohách a korýtko jej to urýchli,
  • musí zvládnuť náročnejší terén.

Existuje kočík, ktorý spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

v Tvojom prípade by som jednoznačne volila trojkolesový terénny kočík.

Buď priestrannejší Baby Jogger Summit X3 alebo s o čoši užším sedadlom, no váhovo ľahší model Thule Urban Glide 2. Môžeš si o ňom prečítať moju podrobnú recenziu.

Prípadne ešte menší model Baby Jogger City Elite 2. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Vynikajúce sú aj bazárové modely Brio Go alebo Britax Go. Sú priestranné a majú väčšie kolesá, ktoré zvládnu aj náročnejší terén. A prejdú aj snehom.

Ak niečo novšie a drahšie, tak kočíkovú novinku Easywalker Jimmey, ktorý ako jeden z mála na trhu ponúka možnosť úplného 180 stupňového ľahu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally