Je potrebná autosedačka pre sedemročného, alebo stačí podsedák?

Zodpovedané
4. dec 2019

Ahoj, ako je to vlastne s autosedačkou? Syn ma 7r, 122cm a 26kg. Je ešte potrebná, ci stačí podsedák?

Ahoj,

teoreticky zo zákona by podsedák bol už použiteľný. Problém ja vidím v tom, že podsedák neposkytuje absolútne žiadnu ochranu, iba zvýšenie dieťaťa (aby ho prípadný natiahnutý pás pri nehode nepriškrtil), a preto za mňa podsedák jednoznačne nie.

Ja mám 6 ročného - na svoj vek skôr väčšieho a ani náhodou neplánujem autosedačku prestať používať. Príliš sa o neho bojím - veď tie malé telíčka v prípade nehody potrebujú ochranu, nie sú takí pevní ako my veľkáči (a ani my to ešte často nedáme, ak auto narazí).

Preto, ak sa snažíš nájsť nejaké jednoduchšie, miesto nezaberajúce a financie nezaťažujúce, skôr sa uspokoj s jednoduchšou no dobre testovaniu Maxi Cosi Rodi napríklad (cena aj pod 80 eur a je to sedačka ozaj kompaktná). Prípadne inou podobnou (Britax Römer Adventure, Discovery či Kid II, CBX Solution, Joie Trillo LX).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli