Môže mať 130 cm vysoký syn iba podsedák?

00barbora00
15. jún 2017

Dobry vecer.mozte mi niekto poradit.....Ideme do Chorvatska a moze mat syn 130cm 26kg podsedak alebo musi mat autosedacku?Dakujem

anett9
15. jún 2017

už je veľký ,stačí podsedák

marty_4
15. jún 2017

myslim, ze ked ma 130 centimetrov tak by mal stacit aj podsedak ale to by si vlastne mala vidiet ked si nan sadne ci mu ide pas tak ako ma ist, ci mu nejde cez krk a tak. my sme to pri najstarsom zakazdym pozerali takto lebo zakony na to su ale viem, ze niektore deti aj ked dosiahnu taky vek aby im stacil podsedak tak vysku na to este nemusia mat 🙂

simsalabim
16. jún 2017

@00barbora00 podsedak staci, ale myslim, ze vysoka sedacka je pohodlnejsia koli miernemu polohovaniu aj koli opretiu hlavy. Zrejne he aj bezpecnejsia. Mladsia dcera ma 138cm a sama hovori, ze vysoka sedacka je lepsia. Na podsedaku ju vozi babka.

lubina
16. jún 2017

@00barbora00 nasa mladsia ma tiez 130 cm a vazi 25 kg, normalne ju vozim v sedacke aj po meste. Ved ta sedacka je do 36 kg...keby ze ideme na dlhu cestu ako ty, urcite volim sedacku, ved ta ma ochranit dieta, nie je to zo srandy a ked pozeras po cestach, aky bezohladni su niektori soferi, tak ja urcite sedacka...

kaja73
16. jún 2017

moj ma 7r,138cm a 26 kg..a na dlhe cesty ide zasadne v sedacke..ved by mu prdel odisla na podsedaku..nehovoriac ze sedacka chrani aj zboku,pri bocnom naraze a plus pomaha hlave pri spani aby nepadla az tak do bokov.

katkasav
16. jún 2017

Pozeraj nie co staci, ale na komfort dietata. Predsa je to dlhsia cesta, ja mam podobne vysoke deti a neradi sa vozia v podsedakoch ani len kusok po messte. Pre nas je to len nudzovka, ked ich vezie babka. Dieta aj si podrieme, zaspi, sama musis zvazit.

viera77
16. jún 2017

Podsedak je minimalna, ak vobec aj nejaka bezpecnost cestujuceho, podla mna porovnatelne s beznym sedenim na sedacke a opasanim pasom, a dokonca aj to bezne sedenie na sedacke + pas sa mi zda bezpecnejsie nez podsedak, no nepomozem si....ale ziadne mensie dieta by som urcite len na podsedak neposadila na taku dlhu cestu.

sisulia
16. jún 2017

myslim, ze by mal stacit podsedak ale tiez si myslim, ze to by to bolo pre dieta celkom dost nepohodlne, radsej dajte sedacku. bude to aj bezpecnejsie aj sa jemu bude lepsie sediet 🙂