Je pre marcové dieťa vhodnejší kočík Joolz Geo3 Mono alebo Venicci Tinum Upline?

Zodpovedané
8. dec 2022

Ahoj,

rozhodujem sa medzi Joolz Geo3 Mono a Venicci Tinum Upline. Všetky parametre a popisy mám naštudované. Kočík vyberám pre marcové dieťatko a na každodenné používanie. Musí zvládnuť hlavne bežný dedinský terén. Na zimu bude dieťa už v športovej časti.

Je lepšia voľba Joolz Geo3 Mono alebo Venicci Tinum Upline?

Joolz Geo3 Mono tenkú striešku?

Na poľských stránkach som sa dočítala, že na predošlých Venicci boli kazové konštrukcie.

Ďakujem

Ahoj,

obidva modely sú kvalitné. Výhodou Joolz Geo3 Mono je, že sa dá po čase rozšíriť na súrodenecký kočík. Je oveľa viac vybavený ako Venicci Tinum Upline. Pre príklad uvediem 15 kg kapacitu XXL nákupného košíka a sieťované letné sedadlo. Stirešku nemá tenkú, teda priesvitnejšiu. Je dostatočne husto tkaná a vodeodolná.

Najväčšou výhodou Geo3 sú jeho kolesá a odpruženie, čo sa trošku podpisuje na vyššej váhe. No jeho konštrukcia musí uniesť dve 15 kg vážiace deti, takže musí byť odolná. Dokonca ho môžeš kúpiť buď rovno z terénnymi nafukovacími kolesami, alebo si terénnejšie nafukovacie pneumatiky si dokúpiť neskôr podľa potreby a kúpiť ho so základnými tvrdenými.

Odpruženie Geo3 nie je také otvorené ako sú viditeľné pružiny u Tinum Upline. Do nich sa po čase môžu dostať nečistoty, takže je potrebné ich pravidelne čistiť, premazať a udžiavať funkčné.

K reklamáciám: Občas sa stane, že sa na trh dostane "chybná" várka kočíkov. Bolo to tak aj pri staršom ročníku Venicci Tinum. No podobne, to bolo aj pri konštrukciách Cybex Priam 3 (rok 2021), ktoré boli tiež často reklamované. Je to tak pri každom jednom výrobku.

Obidva modely sa so svojimi kolesami, odpružením a konštrukčným riešením skvelo hodia na dedinu. Či už si vyberieš elegantný dizaj Venicci Tinum Upline alebo plne funkcionalitou nabitý a rozšíriteľný Joolz Geo3 Mono. Nebudeš sklamaná kúpou.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally