Je reálne zaobstarať si športový kočík s nosnosťou do 22 kg v cene do 300 eur?

Zodpovedané
14. aug 2023

Ahoj,

chceli by sme nášmu drobcovi zaobstarať športový kočík. Mám niekoľko požiadaviek, len neviem či reálnych.

Kočík by mal byť:

  • ľahší, jednoducho zložiteľný,
  • možnosť otáčania sedadla v smere i protismere jazdy,
  • nosnosť do 22 kg,
  • priestrannejší (synček má 7 mesiacov, 11,5 kg a 75 cm, je to skrátka väčšie dieťa),
  • možnosť hojdania,
  • cenovo do 300 eur.

Je reálne zaobstarať si takýto športový kočík?

Ďakujem

Ahoj,

Tvoje požiadavky sú pri cene nových kočíkov jemne nereálne. Ak by si na cene trošku pridala, tak kočík Britax Strider M spĺňa všetky Tvoje požiadavky. Prípadne zváž kúpu bazárového modelu. Je to kočík určený pre nenáročných rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Má ľahkú, kompaktnú a robustnú konštrukciu s výbornou manipulovateľnosťou umožňujúcou ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedenie je otočné a nekorýtkového typu. To znamená, že ho možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Hlboká vanička a športové sedadlo patria k tým menej priestrannejším na trhu.

Ak vyradím kritérium ceny, tak Tvoje ďalšie kritériá spĺňajú kočíky Cybex Mios 3 a Gesslein FX4 Life.

Ak vyradím kritérium otočnosti, tak do úvahy prichádzajú kočíky Petite&Mars Royal alebo Bebetto Rainbow.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally