Ktorá dvojkombinácia má dlhú striešku a zvládne aj ľahší terén?

Zodpovedané
29. dec 2022

Ahoj,

v máji sa nám má narodiť druhé dieťa. Doma máme vajíčko Britax Baby Safe i-Size, takže hľadám niečo kompatibilné s ním.

Ďalšie požiadavky:

  • aby bol kočík praktický,
  • čo najdlhšia strieška na športovej časti v úplnom ľahu - ochrana pred vetrom v zime,
  • aspoň trochu odpružený,
  • nech zvládne aj ľahší terén,
  • veľký nákupný košík.

Vybrala som si Britax Smile 3 alebo Moon Nuova. S mužom sme obaja vysokí (186 cm manžel a 175 cm ja). Naše prvé dieťa sa narodilo dosť dlhé (55 cm) a dosť skoro som musela prejsť do športovej časti. Preto hľadám kočík, ktorý má úplný ľah. Môže byť aj korýtkové sedenie.

Dizajnovo sa mi velmi páčia aj kočíky Joolz.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

Britax Smile III je 13 kg vážiaci kočík na dedinu. Má XXL striešku s bočnicami, ktorá veľmi dobre ochráni dieťa pred vetrom a chladom. Ak bývaš v meste a občas budeš s kočíkom chodiť po nerovnejšom teréne, tak postačí aj mestský bratský model Britax Strider M, ktorý mu je veľmi podobný.

Moon Nuova Ti neodporúčam. Nie je kompatibilný s autosedačkami značky Britax a navyše je to model, ktorý sa už nevyrába. Prípadný nákup náhradných dielov nebude ľahký.

Určite si pozri populárny model, ktorý sa pre vysokých rodičov skvele hodí. Je ním mestský model ABC Design Salsa 4. Jeho konštrukcia so štyrmi kolesami je veľmi ľahká a vďaka odpruženiu vhodná aj na mierne zhoršený terén. Výhodou je aj veľký nákupný košík.

Ak preferuješ nafukovacie kolesá, tak Ti bude vyhovovať jeho o niečo tažší bratský model ABC Design Salsa 4 Air, ktorý sa hodí aj na nerovný povrch dediny.

Ak sa Ti páči Joolz, tak si pozri kočíky Joolz Day+ alebo Joolz Geo3 Mono. Sú spomedzi všetkých modelov najpriestrannejšie a hravo zvládnu odvoziť aj väčšie dieťa. Nie som si istá kompatibilitou s Tvojou autosedačkou. Obráť sa na moju kolegynku s poradne o autosedačkách, ktorá Ti určite poradí.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally