Ktorý cestovný kočík je možné používať od narodenia?

Zodpovedané
11. nov 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý by sme používali len na presuny autom s dvojmesačným bábätkom. Ide nám o čo najmenší rozmer v zloženom stave, nízku hmotnosť, jednoduché skladanie. Opierka by sa mala dať sklopiť do úplného ľahu, aby bola použiteľná aj s prenosnou taškou.

Ako hlavný kočík máme aktuálne Baby Jogger City Select s adaptérmi na vaničku a vajíčko Maxi-Cosi. Ak by bola autosedačka kompatibilná aj s cestovným kočíkom, bolo by to plus. Nie je to však podmienka. Cenový strop nemám, ale z presvedčenia uprednostňujem modely dostupné na bazároch.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku som nedávno odpovedala, tak Ti ju sem pripnem pre inšpiráciu:

Pod pojmom cestovný kočík si ja osobne vybavím kočík do lietadla. Je veľká škoda, že si neuviedla terén, kam sa to chystáš kočík používať po presune autom. Od toho totiž veľmi závisí správny výber materiálu kolies a odpruženia.

Veľa cestovných kočíkov je neotočných a nemajú sklon chrbtovej opierky 180 stupňov.

Pozri si napríklad Bugaboo Bee 6 alebo starší model Bugaboo Bee 5. Majú 180-stupňový sklon chrbtovej opierky, sú otočné a dá sa k nim zakúpiť aj vložná taška.

K najmenším cestovným kočíkom s otočným sedadlom v 180-stupňovom sklone jednoznačne patrí Bugaboo Ant. To má v ponuke aj vložnú tašku.

Z kvalitnejších a cenovo drahších modelov tu máme Cybex Mios 3. S váhou 9,9 kilogramov a šírkou len 50 cm ostáva výbornou kompaktnou voľbou. V tomto roku vyšiel v prepracovanejšom dizajne detailov sedadla. Samozrejme rok priniesol aj nové farby Seat Packov zladené so sedadlom. Je otočný s možnosťou úplného ľahu. Podobným modelom jeho brat Cybex Melio. Ten má však nosnosť športového sedadla nižšiu, iba 15 kg.

Ak však chceš niečo medzi cestovným a športovým kočíkom, tak si pozri Cybex Eezy S+².

Z cenovo dostupnejších ma napadá Cavoe Ideo. Je to ľahký cestovný a zároveň športový kočík, ktorý má priestranné sedadlo. Má dostatočne veľkú striešku. Plus má rozmer príručnej batožiny do lietadla.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally