Ktorý golfový kočík je po zložení čo najmenší a má vyššiu chrbtovú opierku?

Zodpovedané
14. feb 2023

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu pri výbere golfového, resp. cestovného kočíka. Mal by byť po zložení čo najmenší. Dôležité je aj ľahké skladanie. Plusom by bol aj obal na kočík alebo taška. Nie je to však podstatné. Musí mať vyššiu chrbtovú opierku a byť cenovo dostupnejší.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

keď počujem golfový kočík, tak ako prvý ma hneď napadne cenovo dostupný model Peg-Pérego Pliko Mini, ktorý má vyššiu 22 kg nosnosť sedadla. Jeho chrbtová opierka má dostatočnú výšku 48 cm a strieška zároveň ponúka aj priestor nad hlavou pre väčšie dieťa. Sedadlo má možnosť sklopenia do skoro úplného 165-stupňového ľahu. Skladá sa na dáždnik.

A potom sú to obľúbené a populárne kočíky značky Maclaren - Maclaren Quest a Maclaren Techno XT. Obidva sú ľahké a s možnosťou sklopenia chrbtovej opierky do skoro úplného 165-stupňového ľahu. Majú až 25 kg nosnosť priestranných športových sedadiel s XXL strieškami, ktoré sa na týchto typoch kočíkov nevidia tak často.

Ak pozriem kategóriu ľahkých športových a cestovných kočíkov, ktoré majú spojenú rukoväť a ich výhodou je jednoručné ovládanie, tak si určite pozri cenovo dostupný model Petite&Mars Cross. Napísala som o ňom krátky podrobný článok.

Podobnými cenovo dostupnými modelmi sú aj Hauck Travel N Care,
Zopa Quiq, Chicco Trolley Me alebo Inglesina Quid2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally