Ktorý kočík je skladný, ide do úplného ľahu a má dobrú striešku?

Zodpovedané
15. júl 2022

Ahoj,

potrebovala by som športový kočík.

Moje požiadavky:

  • skladný, aby nezaberal veľa miesta v kufri,
  • aby zvládol náročnejší terén,
  • možnosť úplného ľahu a aj sedu,
  • čo najviac sklopná strieška, aby nesvietilo do kočíka,
  • vyššia nosnosť ako 15 kg.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Petite&Mars Street+ Air, ktorý má veľké nafukovacie kolesá a bez obáv si poradí aj so zhoršeným terénom. Samozrejmosťou je aj dlhá predlžovacia strieška, priestranné sedenie a 25 kg nosnosť kočíka.

Ďalej ma napadá aj Joie Mytrax. Ten má zadné kolesá nafukovacie a predné gumové s penovou výplňou.

Alebo Baby Jogger City Mini GT2, ktorý má síce menšie kolesá, ale je to trojkolka, preto má veľmi dobré jazdné vlastnosti. Navyše má jedno z najpriestrannejších sedení a striešku vo vyššej pozícii, takže aj väčšie dieťa má stále dosť miesta nad hlavou a pohodlne sa v ňom vyspí.

A odporúčam aj Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade vo verzii Sport, teda s nafukovacími kolesami. Z uvedených modelov je najľahší a najskladnejší. Chýba mu teda odpruženie, ale nafukovacie kolesá mu jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia