Ktorý kočík z týchto dvoch? Riko alebo Roan?

Zodpovedané
27. jan 2022

Chcem sa opýtať, ktorý kočík z týchto dvoch modelov, ktoré mám vyhliadnuté, je vhodný na zimné obdobie, aby do neho vošiel fusak a je vhodný na dedinu?

Ešte plus by som brala skladanie športovej časti spolu s konštrukciu, ale to asi nieje možné.

Páčia sa mi modely Riko alebo Roan.

Ďakujem.

Ahoj,

v prvom rade mi nedá nespomenúť, že obidva modely sú si veľmi podobné, či už funkcionalitou alebo vlastnosťami. A zároveň chcem povedať, že si zvolila skvelý výber.

Odlišností je pár a to hlavne v materiáli kolies. Ak chceš bezúdržbové kolesá, také bez možnosti dostať defekt, ale so zachovanou funckcionalitou nafukovacích, tak Roan Bass Next má gélom plnené nenafukovacie pneumatiky. Naviac kvalitné odpruženie s možnosťou hojdania - takže dedina nebude žiadny problém, tak ako ani lúka či lesná cesta, atď. U Roan-u taktiež nájdeš skladanie kočíka s nasadenou športovou časťou. Zároveň je o 1,8 kg ľahší ako Riko Qubus - ten má celkovú váhu 14,8 kg a to je teda dosť veľká váha kočíka. No treba povedať, že je po zložení o pár centimetrov väčší ako Riko - no nie je to nič hrozné. A najlepšia vlastnosť je priestrannejšie sedadlo športovej časti - napr. chrbtová opierka je u Roanu o 7 cm dlhšia oproti Riku. Hlboké vaničky majú rovnakých vnútorných rozmerov - 75 x 35 cm. Čo je pre zimné dieťa dostatočný priestor, aj na leto stačí a sú odvetrané. Ďalšiu zimu už bude v športovej časti, takže nepotrebuješ väčšiu vaničku :D.

Takže, ja ti z týchto dvoch modelov určite odporúčam Roan Bass Next.

Roan Bass Next

Riko Qubus

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally