Riko Basic, Raf-Pol Queen verzus Kinderkraft Veo. Ktorý z týchto kočíkov je najlepší?

Zodpovedané
16. apr 2022

Ahoj,

bývame na dedine a hľadám najlepší kočík cca do 500 eur. Mala by to byť základná a aj športová časť. Páči sa mi Riko Basic, Raf-Pol Queen a Kinderkraft Veo.

Ktorý z týchto kočíkov je najlepší?

Existuje aj lepší kočík do 500 eur?

Ďakujem

Ahoj,

z tohto výberu nemôžem s pokojným svedomím odporučiť ani jeden. O niečo viac sa prikláňam k Riko Basic, ktorý má najlepší pomer cena/výkon. Treba teda počítať s tým, že to nie je extra kvalitný model. Má ťažšiu hmotnosť a športiak je príliš "robustný" a neskladný. Tak si myslím, že ho čoskoro vymeníš za nejaký viac ľahší a skladnejší.

Z tých ľahších kombinovaných kočíkov odporúčam napríklad Espiro Only. Nájdeš u neho nízku hmotnosť (11 kg), kompaktné rozmery po zložení a nafukovacie kolesá, takže si poradia aj dedinským terénom. Hlboká vanička patrí k tým priestrannejším a športový sedák zložíš spolu s konštrukciou v oboch smeroch. Ku kočíku sú dodávané zvyšovacie adaptéry na hlbokú vaničku. Super je aj jeho vyššia 22 kg nosnosť.

Alebo to môže byť aj Joie Versatrax, ktorý má tiež priestrannú hlbokú vaničku aj športový sedák, zvýšenú nosnosť a ešte celkom nízku hmotnosť (11,7 kg). Kolesá má gumové, plnené penou a poradia si aj s ľahším terénom.

Ak by Ti nevadila bazárová kúpa, tak odporúčam Bugaboo Buffalo. Je rovnakým typom 2v1 ako Kinderkraft Veo . Oproti nemu je ale kvalitnejší, priestrannejší a s vyššou nosnosťou. Má 12,5 kg hmotnosť, kvalitné gumové kolesá a výborné jazdné vlastnosti. Športový sedák má otočný v oboch smeroch a je naozaj priestranný, rovnako ako hlboká vanička. Za mňa je to jasný favorit, na bazáre sa pohybuje za veľmi slušnú cenu. Stačí sa pozrieť na jeho vysoké hodnotenie tu u nás v Kočárkopédii, naozaj s ním nešliapneš vedľa.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia