Ktorý kompaktný kočík zvládne terén a je možné zložiť ho na placku?

Zodpovedané
30. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý bude spĺňať tieto kritéria:

  • dlhá ložná plocha pre veľkáča,
  • kompaktný,
  • nie moc ťažký,
  • vhodný medzi regály do obchodov,
  • musí zvládnuť terén,
  • bolo by fajn ak by sa dal zložiť na placku.

Iné kritéria ako dlhá strieška či možnosť úplného lahu vôbec nie sú potrebné, nakoľko dieťa v kočíku nespí.

Ďakujem

Ahoj,

Tvoje požiadavky spĺňa napríklad Baby Jogger City Mini GT2. Má veľmi priestranné sedenie a striešku vo vyššej pozícii, takže sa do neho zmestí pohodlne aj väčšie dieťa. Zároveň je ešte celkom ľahký (10,4 kg) a skladný. Aj keď je to trojkolka a má menšie kolesá, tak terén zvláda dobre a zadný rozchod kolies nie je tak veľký (ako je u trojkoliek zvykom), takže zvláda aj užšie uličky v obchodoch.

Ak Ťa zaujal, tak pozri na našu video recenziu:

Podobným typom je Thule Spring, ktorý je ešte ľahší (10 kg).

Vzájomné rozdiely som popísala v tejto otázke z poradne.

Ďalej ma napadá aj Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, ktorý síce nemá odpruženie, ale nafukovacie kolesá mu jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú. Patrí tiež k tým skladnejším, ľahším a má dostatočne dlhú ložnú plochu.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia