Ktorý športiak s dlhou ložnou plochou je vhodný pre 10,5-mesačné dieťa?

Zodpovedané
3. júl 2023

Ahoj,

pre nášho 10,5-mesačného syna chcem kúpiť športový kočík.

Požiadavky:

  • nie príliš ťažký,
  • s dlhšou ložnou plochou,
  • možnosť dať do ľahu alebo aspoň skoro úplný ľah,
  • predĺžená strieška,
  • aby poskladaný nezaberal veľa miesta,
  • vhodný na každodenné použitie a na dlhšie prechádzky.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

z cenovo dostupných kočíkov spomeniem model Valco Baby Snap 4, ktorý je neotočný a bez odpruženia. Má možnosť skoro úplného ľahu. Je určený pre nižších a stredne vysokých rodičov.

Ak chceš otočný kočík, tak si pozri jeho bratský model Valco Baby Snap 4 Ultra Trend.

Skĺbenie potreby častého cestovania a prechádzok v nenáročnom teréne ponúka model Avova City Ranger. Na svoj typ má veľké gumové kolesá, ktoré sú všetky odpružené. S výškou fixnej rodičovskej rukoväte 105,5 cm je vhodný pre nižších až stredne vysokých rodičov.

O čosi lacnejším modelom je MoMi Estelle Dakar. Je vhodný ako na cestovanie a časté presuny autom. Je to aj mestský kočík pre staršie dieťa a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Ak však hľadáš model stavaný pre nerovnejšie povrchy, tak Ti odporúčam 3-kolesový terénny kočík Kinderkraft Helsi. Je tohtoročnou kočíkovou novinkou. Jeho veľké nafukovacie kolesá spolu s odpružením zadných kolies zaručujú dobrú ovládateľnosť aj na nerovnom povrchu či pri behu a športe.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally