Ktorý ľahký cestovný kočík je vhodný pre ročné dieťa?

Zodpovedané
3. máj 2022

Ahoj,

hľadám golfový alebo športový kočík pre ročné dieťa. Musí byť najlepší na cesty autom a lietadlom. Plus musí byť ľahký, kompaktný, aspoň trochu odolný, aby niečo vydržal. Chcem, aby malo dieťatko v ňom pohodlie. Ideálne by bolo, keby sa opierka na nohy dala dať aj do vodorovnej polohy.

Ktorý kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam napríklad Easywalker Miley, ktorý má integrovanú cestovnú tašku s popruhom. Hmotnosť má 7 kg.

Alebo o trochu všestrannejší, priestrannejší, s väčšími kolesami a šiltom v strieške - Easywalker Jackey. Má 7,5 kg hmotnosť a mäkké odpruženie, takže ovládanie aj celková jazda je naozaj ľahká a príjemná. Je tiež kompaktný a má super vychytávku vo forme automatického skladania. Obidva kočíky majú možnosti jednoduchého polohovania, ktoré zvládneš jednou rukou a nechýba ani úplný ľah.

Ďalej to môže byť Baby Jogger City Tour 2, ktorý má tiež veľmi nízku hmotnosť - 6,5 kg. Vo výbave nájdeš cestovnú tašku, ale chýba mu madlo, ktoré si môžeš dokúpiť samostatne.

Alebo štýlový kočík, cestovných rozmerov, vhodný aj do mesta - Elodie Details Mondo. Vo výbave nemá tiež madlo, ktoré treba dokúpiť zvlášť.

Všetky kočíky majú vyššiu (22kg) nosnosť. Sú teda vhodné aj pre väčšie dieťa. Ja osobne by som siahla po Easywalker Jackey, ktorý ma dostal nielen dizajnom, ale aj fajn odpružením na svoj typ a hlavne jeho funkciou, kedy sa aktivovaním doskladá sám.

Ak by si chcela niečo lacnejšie, tak odporúčam napríklad Petite&Mars Up alebo Joie Pact. Nevýhodou je však nižšia (15 kg) nosnosť. Tak vzniká otázka, či by stačila.

A vyhovovať by mohli aj modely Peg-Pérego Selfie a [[/kocikopedia/abc-design-ping-two/|Abc Design Ping Two] ].

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia