Ktorý otočný športový kočík nemá korýtkové sedenie a má dlhú striešku?

Zodpovedané
21. apr 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť športový kočík, ktorý by spĺňal tieto požiadavky:

  • otočná sedačka,
  • možnosť pripojenia (môže byť aj s adaptérmi) vajíčka Maxi-Cosi,
  • nie korýtkové sedenie,
  • dostatočne dlhá strieška, ideálne s možným dobrým vetraním (sieťka),
  • polohovateľná opierka na nožičky,
  • čo najviac do ľahu aj sedu,
  • čo naspratnejšie skladanie kvôli miestu v aute,
  • nie úplne obyčajné plastové kolesá,
  • naj ak sa dá nájsť aj od ruky - ale nie je to nevyhnutné a zaujímali by ma kočíky v rôznych cenách (tá nie je až taká podstatná).

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Tvoje požiadavky spĺňa niekoľko kočíkov. Prvým z nich je napríklad Cybex Balios S Lux, ktorý sa dá na bazáre zohnať za dobrú cenu. Nájdeš u neho 11,2 kg hmotnosť, dostatočne priestrannú a otočnú sedačku s polohovaním nôh. Nechýba ani dlhá predlžovacia strieška, bezúdržbové gumové kolesá a nastaviteľná rukoväť. Samozrejmosťou je aj pripojenie vajíčka či hlbokej vaničky.

Ďalej odporúčam Valco Baby Snap Ultra Trend. Síce nemá odpruženie, ale idú k nemu dokúpiť nafukovacie kolesá, ktoré jeho jazdné vlastnosti zlepšujú. Má super nízku hmotnosť na svoj typ (ľahko cez 8 kg), extra dlhú predlžovaciu striešku a aj dostatočne veľké rozmery sedenia.

V pomere cena/výkon je fajn aj kočík Zopa Move. Spĺňa tiež viac-menej všetko, čo od kočíka očakávaš - nízka hmotnosť (10 kg), skladnosť, jednoduché zloženie so sedačkou nasadenou v oboch smeroch, nastaviteľná rukoväť, predlžovacia strieška (aj keď tá nie je tak dlhá ako pri Baliose a Valca) a veľký nákupný košík. Kolesá má gumové s odpružením, ktoré je skôr mierne, ale na menšie nerovnosti je dostačujúce. Čo sa týka rozmerov sedenia, tak kočíky Zopa patria k tým menším.

Pozri aj na Zopa Quest, či Ťa nezaujme.

A môže to byť aj Britax Strider M, ktorý tiež spĺňa všetky požiadavky. Nájdeš u neho tiež 10 kg hmotnosť, nastaviteľnú rukoväť, dostatočne veľkú nosnosť (22 kg) a bezúdržbové gumové kolesá plnené penou. Striešku má naozaj dlhú a jeho košík uvezie až 7 kg. Konštrukcia kočíka je odpružená aj centrálne, takže si s prípadnými nerovnosťami poradí dobre a je možné s ním aj ľahko hojdať.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj sa mi ozvať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia