Ktorý skladací športiak bude najlepšou voľbou pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
5. dec 2023

Ahoj,

sme vysokí rodičia (182 a 190 cm), máme 9-mesačného chlapčeka. Ten teraz meria 80 cm. Rád sa pozerá na svet okolo seba. Chceli by sme si vybrať vhodný športový kočík. Keďže v kufri auta vozíme psa, potrebovali by sme, aby bol poskladaný čo najmenší, aby sa zmestil pred sedadlo spolujazdca. A kolieska do mesta (mačacie hlavy) a mierny terén (výlety po upravených lesných cestičkách).

Z Tvojich zaujímavých článkov ma zaujali tieto:

Ktorý kočík bude najlepšou voľbou pre nás?

Ďakujem

Ahoj,

podľa zadania by bol pre Vás najlepšou voľbou neotočný model Easywalker Jackey XL. Je to cestovný typ kočíka pre vysokých rodičov, ktorý má penové kolesá.

Ponúkam Ti aj model Nuna TRVL. Je to cestovný typ kočíka s funkciou samoskladania do kompaktnej veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný na cestovanie a časté presuny autom. Využiješ ho aj ako mestský kočík pre staršie dieťa, ktorému vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Výška fixnej rukoväti sedí skôr vysokým rodičom. Je tomu prispôsobená aj absencia zadnej osi kolies, o ktorú už dlhé nohy rodičov nezakopávajú. Nízka hmotnosť a ľahká manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou aj v centre mesta na mačacích hlavách alebo inom nerovnom povrchu.

Cybex Eezy S-Twist+² je tiež ultraľahkým a ultraskladným športovým kočíkom určeným na cestovanie. Jeho pevná rukoväť vo výške 105 cm je skôr vhodná pre nižších až stredne vysokých rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Tento model Ti vzhľadom k Vašej výške neodporúčam.

Novinka v podobe Cybex Balios S Lux je zasa klasický otočný športový kočík, ktorý si väčšina mamičiek kupuje ako základnú dvojkombináciu. Nemá až také kompaktné rozmery, ktoré sa vôjdu pred sedadlo spolujazdca. No pre vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestkom teréne a výletoch, je skvelým spoločníkom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally