Ktorý športový kočík je skladný a otočný?

Zodpovedané
13. jan 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom športového kočíka pre môjho 9 mesačného syna. Má 8,5 kg a meria okolo 80 cm.

Požiadavky:

  • otočný v oboch smeroch jazdy,
  • ľahko zložiteľný - dosť veľa cestujeme,
  • najlepšie by bolo keby sa dal dať do úplného ľahu,
  • vhodný do mierneho terénu,
  • korýtkové sedenie nechcem,
  • keby sme ho vedeli využiť čo najdlhšie,
  • aby nebol nejaký krátky a úzky.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade si povedzme niečo o otočnosti. S touto funkciou prídeš o väčšinu väčších kočíkov.
Neotočné športové kočíky majú väčšiu nosnosť, sú priestrannejšie a aj dlhšie vydržia. Dá sa povedať, že niektoré až do konca kočíkovacieho obdobia.

Ako prvý si pozrime český model Bomimi Bastien Air. Je to moderný a cenovo dostupný športový kočík. Má nafukovacie kolesá, ktoré ti uľahčia prechádzky aj v náročnejšom teréne. Okrem plne sklopného otočného sedadla, ktoré unesie až 20 kg dieťa ťa poteší aj výškovo nastaviteľnou rúčkou s koženkovým poťahom či veľkým a prístupným nákupným košíkom. Ku kočíku je okrem nánožníku dodávaná aj pumpa na kolesá. Obstarávacia cena nového modelu je 300 eur.

Bomimi Bastien Air

Ďalším kandidátom je Cavoe Axo. Ide o moderný, štýlový a zároveň cenovo dostupný kočík. Jeho cena za nový sa priamo tu na MK sa pohybuje okolo 233 eur. Je to ľahký a kompaktný športový kočík. Dostupný je v neutrálnych farbách, má gumové kolesá.
Konštrukcia je predovšetkým mestská, no s väčšími kolesami aj citeľne odpružená, aby zvládla aj nerovnosti. Zložiť ju zvládneš aj so sedadlom v ktoromkoľvek smere. Po zložení samostatne stojí. Zakúpiť ho môžeš ako športový s plne otočnou a do ľahu polohovateľnou časťou. Je vybavený predĺžiteľnou strieškou s vetraním.

Cavoe Axo Comfort

Určite pozri aj Espiro Galaxy. Je to ľahký športový kočík určený do mesta, vybavený otočným sedadlom. Je tak vhodný pre rodičov uprednostňujúcich očný kontakt s dieťatkom. Sedák sa chváli vysokou chrbtovou opierkou - až 55 cm a aj mäkkou vložkou. Po jej odňatí odhalíš sieťovanú časť opierky výbornú do letných dní. Polohovať sedadlo môžeš v chrbtovej i nožnej časti až do ľahu. Konštrukcia kočíka je mimoriadne štíhla a ľahká - 10,3 kg, kompaktná a vybavená menšími kolesami s otrasy tlmiacim individuálnym odpružením. Na kočíku oceníš aj moderný dizajn, integrované reflexné prvky, UV ochranu, extra vrecko na operadle, ako aj priestranným nákupným košíkom, ktorý odnesie až 3 kg. Skladať ho možno aj so sedadlom v ktoromkoľvek smere a to aj jednoručne. Odnímanie sedadla je taktiež jednoručné po jeho jednoduchom naklonení vpred (stačí len zdvihnúť). Súčasťou balenia kočíka je okrem vložky aj nánožník. Cena nového modelu sa tu na MK pohybuje okolo 224 eur.

Espiro Galaxy

A na záver ponúkam nemeckú kvalitu v podobe modelu Hauck Mars. Je to cenovo dostupný mestský športový kočík jednoduchého no moderného dizajnu, ktorý podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou 25 kg nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou s nasadenou športovou časťou - 10,2 kg. Ďalej sa chváli kompaktným jednoručným skladaním. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, kde oceníš aj priestranný nákupný košík. Ich šírka však ustojí aj nejaké tie nerovnosti. Športové sedadlo možno nasadiť v oboch smeroch jazdy, a polohovať až do úplného ľahu - 90 cm. Vybavené je UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom. A patrí k nemu automaticky aj zvýšený nánožník. Cena nového modelu sa tu na MK pohybuje okolo 320 eur.

Pozri si aj kvalitu z Veľkej Británie v podobe modelu Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Tento kočík prináša zvýšené pohodlie prostredníctvom citeľnejšieho, pohodlnejšieho odpruženia. Má mäkší a kvalitnejší sedák s ložnou plochou až 100 cm. Plus vložka a striešky so spevneným šiltom. Má kolesá s hrubšou vrstvou peny a jedno z najpriestrannejších otočných sedadiel na trhu, ktoré sa dá v chrbtovej i nožičkovej časti sklopiť až do ľahu. Súčasťou je aj vyššie umiestnené detské madlo. XXL strieška ochráni pred slnkom či dažďom. V horúcich dňoch na nej môžeš naviac odzipsovať vetraciu časť. Kočík zložíš jednou rukou na veľmi kompaktný rozmer bez ohľadu na to, kam sedadlo smeruje. Cena nového modelu sa tu na MK pohybuje okolo 485 eur.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally