Spratný kočík do 200 EUR. Je Lionelo Annet Tour alebo MoMi Estelle Dakar správna voľba?

Zodpovedané
31. okt 2023

Ahoj,

pozerám sa po kočíku pre dcérku, ktorá bude mať v decembri rok. Zatiaľ používame kočík z 3-kombinácie, ale určite budeme potrebovať niečo, čo sa ľahko skladá, zvládne aj štrk, prechod po tráve na ihrisku a bude stáť do 200 EUR. S kočíkom určite nebudeme chodiť po lese, ani na žiadne túry, ani športovať.

Chceme ho len na bežné použitie a využitie až do konca kočíkovacieho obdobia. Musí byť ľahký, spratný do auta, žiadna hrkálka. To som počula o Kinderkraftoch. A hlavne nechceme nafukovacie a ani penové kolieska.

Pozerala som kočík Lionelo Annet Tour, ale zdá sa mi dosť veľký po zložení. A ešte MoMi Estelle Dakar.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

MoMi Estelle Dakar je cenovo dostupný športový typ – tzv. doplnkového kočíka. Je vhodný na cestovanie a časté presuny autom, tiež ako mestský kočík pre staršie dieťa, ktorému vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Je to ten typ kočíka, ktorý si kúpiš, ak chceš mať poruke praktický a menší kočík na rýchle presuny po meste, na nákupy, alebo na výlety. No stále popri ňom využívaš hlavný kočík, ktorý je v zime lepšie krytý z bokov a dieťa je v ňom chránené pred vetrom a chladom. Osobne by som si takýto typ kočíka nevybrala pre skoro ročné dieťa ako jediný pokračovací kočík a zároveň ako plnohodnotnú náhradu hlavného kočíka.

Lionelo Annet Tour je typický pokračovací kočík, ktorý si volia mamičky ako pokračovací kočík. Je veľmi obľúbeným a cenovo dostupným kočíkom určeným pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste či dedine. Nízka hmotnosť a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. Športové sedenie je možné napolohovať do úplne rovného ľahu a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Nastaviteľná otočná rukoväť je vhodná pre stredne vysokých až vyšších rodičov. Jeho sedadlo v kombinácií s fusakom veľmi dobre ochráni dieťa pred vetrom a chladom, vďaka bočnej ochrane, XXL strieške a nánožníku.

Podobné modely Lionelu Carrello Bravo Plus, Petite&Mars Royal, Lonex Sport nájdeš v tejto pripnutej odpovedi:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally