Noordi Fjordi verzus X-Lander X-Move. Ktorý z nich je lepší?

Zodpovedané
10. aug 2022

Ahoj,

rozhodujem sa medzi kočíkom Noordi Fjordi a X-Lander X-Move.

Ktorý je lepší?

Ďakujem

Ahoj,

vybrala si si váhovo ťažšie kočíky. A zároveň z kategórie skorého odrastenia, pretože majú nosnosť sedadla iba 15 kg.

Myslím, že si myslela skôr novší Noordi Fjordi II. Mamičkami bohužiaľ nie je dobre hodnotený, sťažujú sa na vyššiu váhu podvozku a s tým spojenú horšiu manipuláciu. A čo je najhoršie, tak sa sťažujú aj na slabšiu kvalitu konštrukcie, ktorá sa im rozhegá. Skladanie tiež nie je jednoduché. Model je vhodný pre výškovo rozdielnych rodičov, a to vďaka výške rodičovskej rukoväte v rozmedzí od 70 do 110 cm.

Oproti nemu X-Lander X-Move je ešte o 2 kg ťažší. Ovládanie takéhoto kočíka nie je jednoduché, ba ani jednoručné. A jedno dôležité mínus u mňa je ním zhoršená dostupnosť náhradných dielov, už čo sa samotných nafukovacích pneumatík týka. Plusom je, že je to terénny kočík, ktorý ťa nesklame ani v náročnejšom prostredí. Preto má aj takú ťažkú konštrukciu. Ak však pravidelne nechodíš do takéhoto lesného alebo poľného terénu, tak hľadaj radšej niečo ľahšie. Model je vhodný pre nižších rodičov, a to vďaka výške rodičovskej rukoväte v rozmedzí od 93 do 102 cm.

Odporúčam Ti pozrieť si ľahšie kočíky, ktoré sú zároveň aj kompaktnejšie po zložení a zároveň manipulácia s nimi bude jednoduchšia.

Napríklad taký Tutis Uno3+ je skvelým riešením do mesta, ale aj na dedinu. Má vynikajúce jazdné vlastnosti. Jeho dizajn je zaujímavý s čistými líniami. Naviac ho zakúpiš v pekných krémových farbách. Patrí k ľahším modelom s nosnosťou sedadla až 22 kg. Jeho nafukovacie pneumatiky plnené gélom neprepichneš. Dvojité odpruženie všetkých štyroch kolies ponúka aj možnosť hojdania.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally