Aké sú plusy a mínusy kočíka Noordi Fjordi 2022?

Zodpovedané
17. feb 2022

Ahoj,

zvažujeme kúpu kočíka Noordi Fjordi 2022. Spĺňa naše kritériá ako veľká vanička a športová časť, bezúdržbové kolesá.

Aké sú jeho plusy a mínusy z pohľadu odborníka?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

keďže tento model osobne nemám odskúšaný, ponorila som sa do čítania recenzií.

Škoda, že neuvádzaš viac detailov ako napr. terén, obdobie narodenia dieťaťa, skladnosť...

Noordi Fjordi II zhodnotím z môjho celkového pohľadu. Je to model z Litvy. Názory mamičiek a odborníkov naň sa rozchádzajú - 70+/30-. Hlavne, čo sa kvality konštrukcie týka. No jeho celkové hodnotenia dosahujú vysoké skóre.

Plusy:
+ Priestranná a dobre chránená vanička do zlého zimného počasia (79 × 35 cm)
+ Vnútro vaničky je teplé a pohodlné
+ Kvalitný kokosový matrac
+ Polohovanie vaničky
+ Pekný retro jemný vzhľad
+ Nafukovacie kolieska
+ Veľká športová časť
+ Otočnosť sedadla v smere aj proti smeru jazdy
+ Vhodné aj pre letné dieťa
+ Kvalitné spracovanie striešky
+ Kvalitná konštrukcia
+ Vhodný aj do terénu
+ Taška v cene (možnosť nosenia ako ruksaku)
+ Pláštenka v cene
+ Moskytiera v cene
+ Nánožník v cene
+ Dobré odpruženie
+ Pohodlné nastaviteľné rodičovské madlo (70 – 110 cm)
+ Vodoodolnosť látky
+ Ochrana pred slnečným žiarením (UV faktor 50+)
+ Rozmery po zložení: menší kufor auta - potrebné odobrať kolesá

Mínusy:
➖ ""Rozheganosť"" po používaní
➖ Nekvalitná autosedačka (vajíčko)
➖ Ťažšie skladanie (potrebná prax)
➖ Horšia manévrovateľnosť
➖ Vyššia váha (podvozok so sedadlom váži 13,7 kg)
➖ Menej detailne prepracované sedadlo športovej časti
➖ Pre vyššiu osobu je nízky - rúčka nie je teleskopická
➖ Maximálne zaťaženie - 15 kg (pre niekoho mínus)
➖ Vyššia cena - u mňa stred
➖ Trochu ťažší pri každodennom nosení (napr. schodmi)

Určite Ti odporúčam si kočík osobne vyskúšať na predajni, teda ak máš takú možnosť. Moje celkové hodnotenie je v celku pozitívne. Mne svojou funkcionalitou a kvalitou veľmi pripomína model Kinderkraft Everyday. Určite, ale odporúčam zakúpenie vajíčka od inej známej značky.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally