Pasuje strieška z Cybex Melio na Cybex Eezy S-Twist+²?

Zodpovedané
19. sep 2023

Ahoj,

prosím o radu ohľadom športového kočíka. Máme Kinderkraft, ktorý je celkom fajn. Je však ťažký, veľký a zle sa skladá do auta.

Chcela by som drobcovi kúpiť kočík, ktorý unesie dieťa do 22 kg, bude mať cca 6 - 8 kg, zloží sa jednou rukou, bude mať väčšie kolieska (cca 17 cm aby bol malý po zložení), xxl striešku a kolmé sedenie.

Do oka mi padol Maxi Cosi Leona a Cybex Eezy S-Twist+², ale tá strieška je strašne malá.

Je možné pri Cybexoch použiť podvozok z jedného modelu (aby bol ľahký podvozok s väčšími kolieskami a uniesol 22 kg), alebo aspoň striešku pripevniť z iného modelu?

Keď kúpim Cybex Eezy S-Twist+², podarí sa mi tam pripevniť striešku z Cybex Melio, ktorá je podľa mojich predstáv?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Melio a Cybex Eezy S-Twist+² nemajú navzájom kompatibilné diely.

Nemôžeš si jednoducho zobrať konštrukciu z jedného modelu a nasadiť na ňu sedadlo z druhého modelu. To isté platí aj o strieške, sedadle atď.

Model Maxi-Cosi Leona² a pôvodný model Maxi-Cosi Leona som nedávno podrobne opísala v nasledujúcej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Ešte jedno upozornenie, nosnosť kočíka nie je veľmi podstatná! Pri výbere sa zameraj na výšku chrtovej opierky. Pri nosnosti športového sedadla 22 kg, ale nedostatočnej výške chrbtovej opierky, bude kočík dieťaťu nepohodlný.

Nedávno som v poradni odpovedala na otázku, ktorá by Ti mohla pomôct, tak Ti ju sem pripínam pre inšpiráciu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally