Ktorý ľahký cestovný kočík sa vyrovná kočíku Cybex Melio?

Zodpovedané
20. feb 2023

Ahoj,

hľadám ľahký cestovný kočík. Doma máme Teutonia Cosmo 3. Dieťa sa mi v ňom rado kočíkuje, sme spokojní. Problém je, že je veľký a nemotorný do auta. Pokým je synovi dobré vajíčko, tak je to fajn. Na jar ho chcem vymeniť. Syn bude mať v apríli rok.

Na povale máme Valco Baby Snap 4 (denim). Mali sme ho ako dvojkočík a následne sme ho kúpili ako jednokočík. Nedarilo sa nám ho predať, preto skončil na povale.

Chcela by som niečo viac skladnejšie s možnosťou, aby sa dieťa aj na mňa pozeralo. Áno, dvojkočík sme používali od narodenia, ale vtedy mi to tak neprišlo a boli dvaja pri sebe. Ako jednokočík sme ho používali neskôr, tak som tam potrebu vidieť dieťa nemala. Asi by zostal na zimu, predsa ma väčšie kolesá ako cestovné kočíky.

Bola som pozriet tieto kočíky:

Existuje niečo ako Cybex Melio ale lacnejšie?

Dôležitá je kvalita, nie hrkálka.

Alebo ma vieš ubezpečiť, že aj Maxi-cosi a Hauck sú kvalitné?

Podmienky:

  • úplný ľah,
  • veľká strieška pri ľahu,
  • otočný,
  • väčší košík (v rámci kocikania zvyknem robiť bežne menšie nákupy, veď pri 3 deťoch sa inak nedá),
  • rukoväť rodiča polohovateľná - medzi mnou a mužom je veľký rozdiel, ja mám iba 155 cm,
  • ľahký, skladný (ak by sa dal dať aj na palubu lietadla - ale nie je top podmienka, len by potešilo).

Použitie: chodníky, zámková dlažba, sem tam iba zem namiesto chodníka (keď nie sú chodníky na dedine spojené).

Ďakujem

Ahoj,

v kategórií cestovný kočík funkciu otočnosti veľmi nenájdeš.

Na Tebou opisované povrchy by som volila kočíky, ktoré majú väčšie kolieska a hlavne dobre odpružené.

Nedávno som na podobnú otázku v poradni odpovedala. Spomínam v nej kočíky, ktoré by som odporučila aj Tebe. Pripínam Ti ju sem pre inšpiráciu:

Odporúčam Ti pozrieť si kočík MoMi Estelle Dakar. Je cenovo dostupný a má príjemnú funkcionalitu. S výškou rodičovskej rukoväte 105 cm sa skvele hodí aj k Tvojej výške. Nájdeš u neho väčšie kolesá, ktoré sú naviac dobre odpružené.

Vlastnosti Dakar v skratke:

  • ľahké a citlivé jednoručné ovládanie,
  • vysoko kvalitné nepriepustné kolesá z EVA peny,
  • odpruženie 4 kolies,
  • veľkosť kolies: predné 6,5 palca (16,5 cm), zadné 10 palcov (25,4 cm),
  • veľké zadné kolesá poskytujú vynikajúcu trakciu aj v náročných podmienkach,
  • kompaktná veľkosť po zložení,
  • nastaviteľná opierka chrbta,
  • nastaviteľná opierka nôh s ľahko čistiteľným poťahom z ekokože,
  • široký schod pre samostatný výstup,
  • 5-bodové bezpečnostné pásy,
  • odnímateľná čelenka,
  • zväčšená strieška s 2 oknami,
  • pohodlná nožná brzda,
  • dvojvrstvová pohodlná rukoväť a čelenka z vrstvy peny a poťahu z ekokože s možnosťou odopínania,
  • jednoduché skladanie a rozkladanie,
  • výsuvná rukoväť na tlačenie zloženého kočíka,
  • dvojitý zámok proti automatickému zloženiu kočíka,
  • zámok pred rozložením kočíka,
  • priestranný košík,
  • reflexné prvky na kapucni,
  • do 22 kg,
  • vrátane základného príslušenstva: pláštenka, moskytiéra, nánožník.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally