Petite&Mars Street+ Air verzus Kinderkraft Route. Ktorý z nich je vhodnejší na dedinu a zvládne aj sneh?

Zodpovedané
22. sep 2023

Ahoj,

bývame na dedine a rozhodujem sa medzi dvomi kočíkmi: Petite&Mars Street+ Air a Kinderkraft Route Select.

Hľadám športový kočík a chcem, aby hlavne zvládol cesty na dedine a zimné obdobie, teda aj sneh.

Ktorý z týchto kočíkov je vyhovujúci?

Vieš poradiť aj nejaký iný kočík do cca 350 eur?

Keby je aj otočný, tak by to bolo plus. Kolesá buď nafukovacie alebo aspoň pogumované.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

Kinderkraft Route sa od Petite&Mars Street+ Air odlišuje hlavne menej odolnou oceľovou konštrukciou, ktorá potrebuje väčší čas na údržbu. Oceľ totiž podlieha opotrebovaniu vo forme korózie. Ak chceš, aby bola konštrukcia dlho pevná a odolná, je potrebné ho vždy poutierať do sucha po každom strete konštrukcie s vodou a hlavne soľou, ktorá sa v zime používa bežne. Toto si mamičky veľmi neuvedomujú. Inak je oproti Air+ ľahší, má citeľnejšie dvojité odpruženie a má aj priestrannejšie sedadlo.

Pozri si však nový model kočíka Petite&Mars Airwalk, ktorý vyšiel na trh nedávno. Má ľahkú (9,5 kg) hliníkovú konštrukciu, priestranné sedadlo, ktoré možno napolohovať do skoro úplného ľahu. Jeho nafukovacie kolesá s dvojitým odpružením si hravo poradia s nerovnejším terénom. Má však oproti Air+ či Route fixnú rodičovskú rukoväť vo výške 106 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally