Roan Bloom, Roan Bass Next verzus Roan Ivi. Ktorý je najlepší?

Zodpovedané
21. aug 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadom rozdielu medzi kočíkmi Roan Bloom, Roan Bass Next a Roan Ivi.

Roan sme si vybrali kvôli dobrej skúsenosti mojej sestry a odpruženiu. Podľa sestry nie je až taký ťažký. Okrem tejto značky mali v obchode lepšie odpružené len Bebeto (nechcem nafukovacie kolieska a je ťažší) a Moon Resea (nie odpruženie na kolesách ale na hlbokej vaničke).

Naše prvé bábätko by sa nám malo narodiť na prelome 09-10/2023 a podľa gynekologičky má byť väčšie. Takže veľkosť vaničky je dôležitá.

Bývame na dedine, budem kočíkovať po chodníkoch, prípadne ceste trochu horšej kvality. Málo plánujem po nejakých poľných.

Medzi Roan Bloom, Roan Bass Next a Roan Ivi vidím rozdiel v konštrukcii podvozku (nie je tam ťa jedna tyčka na odpruženie, čo sa dá aj vypnúť). Nevýhoda pri Ivi je asi kratšia dĺžka športovej časti. Sestra hovorila, že na Bloome sa dá ešte aj predĺžiť.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

Roan Bass Next je moderný kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po nerovných cestách dediny. Vyššia váha nemá vplyv na dobrú manipulovateľnosť a ovládanie jednou rukou. Obojsmerné športové sedenie možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Športové sedenie patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa (maximálne do 15 kg).

Roan Bloom je Bass-u veľmi podobný. Je to tiež moderný kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po nerovných cestách dediny. Aj napriek vyššej 13,5 kg váhe je veľmi dobre manipulovateľný a možno s ním aj hojdať. Obojsmerné športové sedenie je možné napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa (maximálne do 15 kg).

Roan Ivi je spomedzi Tebou vybratých kočíkov najťažším. Má 15,1 kg, rovnako priestranné sedadlo, s vyššou 22 kg nosnosťou.

Hlboké vaničky majú rovnaké vnútorné dĺžky 76 x 35 cm. Takáto vanička je vhodná aj pre letné bábätko, ktoré má dostatok miesta v nasledujúcom zimnom období aj s fusakom. Takže toto by som veľmi neriešila.

Zameraj sa skôr na funkcie, ktoré oceníš! Plus na to, či sa dá kočík skladať spolu s nasadeným športovým sedadlom v jednom alebo v obidvoch smeroch. A či ho zložíš jednou rukou, alebo budeš potrebovať obidve. Napríklad u Bass Next musíš kočík rozložiť, aby si ho zložila. No Ivi a Bloom síce nezložíš jednou rukou, no za to ho zložíš so sedadlom nasadením v akomkoľvek smere jazdy.

Ďalšou takouto funkciou je veľkosť striešky a prítomnosť rodičovského náhľadového a potom ventilačného okna. Sú dôležité, pretože jedno plní bezpečnostnú funkciu náhľadu rodiča na dieťa. To druhé (buď sa dá prekryť alebo nie) má zase zabezpečiť kvalitnú cirkuláciu čerstvého vzduchu k dieťaťu.

Je fajn mať názor kamarátky či sestry, no riaď sa pri výbere správneho kočíka pre Teba radšej vlastným názorom. Ty môžeš mať úplne iné potreby ako mala Tvoja sestra.

Ak často a radi cestujete či už vlastným autom, autobusom alebo MHD, tak kočíky značky Roan sú pre Teba nevhodné. Sú ťažké, v kufri auta zaberú veľa miesta a ich skladanie nie je celkom praktické. Pozor aj na množstvo použitých plastových prvkov, ktoré sa opotrebovávajú. Plast má tiež svoju životnosť!

Taktiež záleží aj od toho, akú autosedačku budeš chcieť. Totiž nie každú autosedačku od značiek Cybex či Britax nasadíš na ich konštrukcie.

Ja skôr odporúčam kvalitu verzus cenu. Zameriavam sa na výber kočíkov, ktoré sú ľahké, ľahko skladateľné, zaberú menej miesta a vydžia čo najdlhšie (najlepšie až do konca kočíkovacieho obdobia. Vtedy ich mamička skôr mení za ľahučký cestovný, pretože dieťa ešte nevydrží dlhé prechádzky a potrebuje si oddýchnuť). Teda majú 22 kg nosnosť. Zároveň rodičom poskytujú dostatočný komfort v každej situácií.

Osobne by som Ti skôr radila pozrieť si kočíky Kinderkraft Nea, Britax Smile 5Z či Espiro Yoga.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally