V ktorom športovom kočíku bude dieťa otočené smerom ku mne?

Zodpovedané
24. jan 2024

Ahoj,

zháňame športový kočík cca pre 10-mesačné dieťa. Podmienkou je, aby som vedela dieťa mať otočené smerom k sebe. Chceme, aby nebol príliš veľký. Cena nerozhoduje.

Ja mám cca 172 a manžel cca 180 cm. Chceme mestský kočík, najlepšie s menšími kolieskami.
Podstatná je pre nás len otočnosť sedadla.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

k Vašej výške sa skvele hodí otočný kočík Bugaboo Bee 6, alebo jeho predchodca Bugaboo Bee 5. Vďaka nižšie položeným nadstavbám a nastaviteľnej rukoväti do výšky 109 cm je vhodný pre rôzne vysokých rodičov, ktorí zároveň ocenia aj nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu umožňujúcu ovládanie jednou rukou. Zaujme tiež jednoduchým zložením s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Po zložení nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí sám, čo ušetrí miesto pri uskladnení. Športové sedenie je obojsmerné a je možné ho napolohovať do úplne rovného ľahu. Tento kočík som využívala aj ja, pretože syn bol veľmi kontaktný a dlho nechcel sedieť otočený v smere jazdy, a teda za seba ho môžem iba odporučiť.

Nie som si istá, či by Ťa uspokojí neodpružené kočíky značky Valco Baby. Ak áno, tak si skús pozrieť model Valco Baby Velo.

O čosi drahším kvalitnejším modelom je kočík Nuna Triv Next, lebo s váhou 8,72 kg stojí za zváženie.

Ak hľadáš niečo cestovného typu, tak si pozri praktický kočík Cavoe Osis 2.0.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally