Vydrží kočík Thule Urban Glide 2 do konca kočíkoveho obdobia?

Zodpovedané
29. mar 2022

Ahoj,

mám 14 mesačného syna, ktorý je kus chlapa.

Vydrží kočík Thule Urban Glide 2 do konca kočíkoveho obdobia?

Je Baby Jogger City GT2 s odpružením a ovládateľnosťou podobný?

Hľadám niečo pohodlné a priestranné. Kočík musí byť vhodný aj na občasný spánok a nesmie sa zaseknúť na obrubníku. Požadujem dobrú opierku nožičiek.

Ďakujem

Ahoj,

áno, Thule Urban Glide 2 by mohol vydržať celé kočíkovacie obdobie. Má priestranné sedadlo na dĺžku. Čo sa týka šírky, tak je na tom už horšie (má cca 31 cm), preto môže byť pre väčšie deti menej pohodlný.

Baby Jogger City Mini GT2 je na tom s odpružením o niečo horšie. Oproti Thule je tvrdší, čo je dané slabším odpružením celkovo a menším nenafukovacím kolesám. Ale napriek tomu je ovládateľnosť s ním jednoduchá a poradí si bez obáv aj s akýmkoľvek terénom. Sama ho mám a som s ním veľmi spokojná. Zatiaľ nie je nič čo by neprešiel!
Navyše ponúkne oveľa väčšie rozmery, a to ako na šírku, tak má aj vyššie položenú striešku. Pre väčšie deti je tak priamo robený. Nechýba mu ani opierka nôh a dlhšia strieška s priehľadovým okienkom na magnet. Odporúčam k nemu prikúpiť aj madlo, ktoré nie je súčasťou kočíka.

Ak chceš naozaj priestranný a aj pre väčšie dieťa pohodlný kočík, tak by som išla určite do Baby Jogger City Mini GT2. Oproti Thule nemá teda ručnú brzdu a veľké nafukovacie kolesá, za to ale ponúkne nižšiu hmotnosť a väčšiu skladnosť.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia