Aký športový kočík do konca kočíkového obdobia s ručnou brzdou?

Zodpovedané
6. dec 2023

Ahoj,

prosím o tip na kočík pre tretie dieťa. Bude to posledný kočík do konca kočíkového obdobia.

Aktuálne má drobček 6 mesiacov. Predstavujem si už len športovú verziu, dobre ovládateľný jednou rukou, ľahší, ale zároveň dobre odpružený a vhodný do terénu – preto ručná brzda. Výhodou je skladnosť, dlhšia strieška, dobré odvetrávanie, nastaviteľná rukoväť, bez korýtkového sedenia.

Nebude na šport – typu beh, korčule a pod. Počet kolies nerozhoduje.

Už som vylúčila Thule Urban Glide 2, naopak pokukujem po TFK Mono 1 alebo Baby Jogger Summit X3, takže pokojne niečo, čo zoženiem aj cez bazár.

Ďakujem

Ahoj,

spomínaš ľahší kočík, ktorý bude zároveň dobre odpružený a v zápätí napíšeš, že Thule Urban Glide 2 si už vylúčila. Pritom je to najľahší kočík z Tvojho výberu. Oproti nemu sú Baby Jogger Summit X3 a TFK Mono ťažšie o cca + 3 kg.

Baby Jogger Summit X3 je famózny kočík, ktorý ja osobne mám doma a oproti Urban Glide 2 (testovala som ho) je síce o čosi ťažší, no má odpruženie všetkých troch kolies a je skladnejší (dĺžkou). No zase mu chýba nastaviteľná rodičovská rukoväť a stredová brzda ako má Thule. Každý z nich je špičkou vo svojej kategórií. Keby som vedela zlúčiť určité funkcie Summit X3 s vlastnosťami Urban Glide 2, tak by vznikol takmer dokonalý kočík.

Ak teda hľadáš kočík, ktorý je cenovo dostupný, tak si pozri modely, ktoré spomínam v tejto mojej nedávnej odpovedi:

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally