2,5 mesačný syn má problém s odgrgnutím. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
16. sep 2020

Dobrý deň,

mám 2,5 mesačného syna, s ktorým momentálne bojujeme kvôli odgrgnutiu - počas jedenia aj po jedení si odgrgne, ale po cca hodinke si potrebuje opäť odgrgnúť a na to už reaguje veľkým plačom.

Najhoršie je to večer. Vtedy len veľmi plače - striedame polohy, ale trvá to veľmi dlho a trápi sa.

Čo nám odporúčate?

Aká je to sacia poloha pri dojčení?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tu veľmi odporúčam zmeniť polohu dojčenia a dojčiť v tzv. sacej polohe - čo najvertikálnejšie. Viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Keby sa stav nezlepšoval, skúste konzultovať reflux s pediatrom.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová