3,5 týždňový synček chce byť stále na prsníku. Je to v poriadku?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

môj 3,5 týždňový synček chce byť stále na prsníku. Len prsníkom ho viem utíšiť počas plaču. Potom sa hltavo napije a potom grcká. Niektoré dni je to aj po každom dojčení, že mu ujde mliečko.

Je to v poriadku?

Inak pekne spinká, kaká, močí, priberá. Keď mu ujde mlieko, tak si okamžite začne sať ručičku a musím ho zase priložiť.

Prejde ho to časom?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu to vyzerá, že máte krásne prospievajúce zdravé bábätko. V prvých dňoch i týždňoch môže byť potreba dojčenia veľmi častá - kľudne 10x 12x aj viackrát za deň.

Grckanie je tiež úplne normálne. Časom si bábätko nájde samo svoj rytmus, ktorý môže občas meniť podľa svojich potrieb.

Akékoľvek nastavovanie frekvencie či dĺžky dojčenia môže viesť k ťažkostiam a predčasnému odstaveniu.

Gratulujem, len tak ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová