Čo robím nesprávne, keď synček potrebuje byť stále na prsníku?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

prvé dva týždne si môj synček vyžadoval kojenie každé 2, maximálne každé 3 hodiny. Teraz chce byť stále na prsníku, aj v noci aj cez deň. Už som unavená a nevládzem. Stále cucia ručičky, plienky má mokré.

Čo robím nesprávne, že potrebuje byť stále na prsníku?

Ako ho zasýtiť na dlhšie ako na hodinu a to aj v noci?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčite na požiadanie, striedajte prsia viackrát pri každom dojčení a skúste dojčiť v sacej polohe - https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Neviem, ako často sa bábätko dojčí v noci, ale doporučujem dojčiť v noci a spoločne spať.

Vaše spánkové cykly sa ustália a oddýchnete si. Vaše bábätko možno chce byť s mamičkou.

Dojčenie nie je len o kŕmení, ale napĺňa všetky jeho potreby. Skúste dať syna po dojčení do šatky či nosiča. Naplníte tak jeho potrebu blízkosti a bezpečia u mamičky.
Ak váhovo prospieva, nie je dôvod pre akýkoľvek dokrm. Skôr je to o hľadaní uspokojenie ďalších potrieb.

Keby váhový prírastok klesal, bude dobré si pozvať LP na konzultáciu.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová