Ako znížiť tvorbu mlieka v jednom prsníku?

Zodpovedané
3. jún 2022

Dobrý deň,

jeden prsník sa mi viditeľne viac nalieva. Raz za dva týždne mám vždy zimnicu a zrejme retenciu mlieka. Keď sa ho snažím odsať, tak vždy sa mi vytvorí ešte viac mlieka.

Najlepšie mi je vtedy, keď dvakrát po sebe dojčím z neho a potom z druhého. To sa ale iba točím v kruhu.

Kedy ho mám odstriekať do úľavy, aby sa znížila laktácia?

Ako si môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

začínajte dojčenie menej obľúbeným prsiam a končite týmto. Odsávajte do úľavy a nie viac vždy, keď cítite, že sa nalieva a je tvrdý. Môžete po odsatí chladiť.

Odsať môžete naozaj len pár kvapiek, len tak, aby sa prsníku uľavilo.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová