Dieťa preferuje jeden prsník. Ako zvýšim tvorbu mlieka v menšom prsníku?

Zodpovedané
8. sep 2022

Dobrý deň,

dcéra má 6 mesiacov a preferuje len jeden prsník. Vzhľadom k tomu mám veľký rozdiel medzi dvoma prsiami. V druhom - menšom prsníku mám len malé množstvo mlieka.

Čo mám robiť, aby som mala v druhom prsníku viac mlieka?

Rozdiel je dosť viditeľný.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to veľmi častá vec. Deti často preferujú jeden prsník. Niekedy sa preferencie časom menia, inokedy je naozaj len jeden prsník jednotka a druhý sa len tak ožužláva.

Laktáciu môžete zvýšiť tak, že začínate dojčiť z menej obľúbeného prsníka. Potom dáte preferovaný a opäť končíte menej obľúbeným. Teda skúšate preferovať ten menej obľúbený.

Po 6. mesiaci dieťatka to však pravdepodobne pôjde už len ťažko. Laktácia v preferovanom prsníku je veľmi rozbehnutá, mliečne žľazy "rozpumpované" a bábätko sa iste bude trochu hnevať, keď mu zrazu budete ponúkať tú "zložitejšiu" možnosť. Sanie bude náročnejšie, menej príjemné.

Z prsníka tiež môžete odsávať priebežne počas dňa, aby sa laktácia stimulovala viac ako doteraz.

Po odstavení je veľmi pravdepodobné, že sa veľkosť pŕs opäť zrovná.

Krásne dojčenie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová