Aký by mal byť režim dojčenia u 6-týždňového bábätka?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

mám 6-týždňové bábätko, ktoré je plne dojčené. Je bez príkrmov a fľašky. Dojčím cez klobúčiky, pretože inak sa nedá.

Koľko minút sa má približne dojčiť bábätko v 6. týždni z jedného aj z druhého prsníka?

Ako často a po koľkých hodinách?

Ako často mám dieťa na dojčenie počas dňa i v noci budiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčiť sa má po celú dobu dojčenia tak často a tak dlho, ako bábätko chce.

Klobúčiky prirodzený priebeh dojčenia významne ovplyvňujú, preto odporúčam stále skúšať prikladať aj bez nich.

Každé bábätko to zvládne. V prípade klobúčikov je potrebné striedať veľmi často pri dojčení prsia. Sanie cez klobúčiky je náročnejšie, lebo bábätko vypije menej a s väčšou námahou. Navyše bariéra silikónu tvorí aj bariéru medzi prsiami a ústami bábätka a laktácia, preto nemôže prirodzene reagovať.

Odporúčam teda stále skúšať aj bez klobúčikov. Určite to zvládnete.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová