Je lepšie pri dojčení striedať prsníky?

Zodpovedané
2. aug 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o striedaní prsníkov pri dojčení.

Malý má 5 týždňov, mliečko sa mi pomalšie rozbiehalo, musela som aj cievkovať umelé. Teraz už len dojčím. Keď som veľmi unavená, tak mám pocit, že je mliečka trošku menej. Zatiaľ stále dávam z obidvoch.

Je lepšie na jedno papanie dojčiť radšej 5 - 10 minút z každého prsníka, alebo radšej 15 - 20 minút len z jedného prsníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

moje odporúčanie je dojčiť tak často a tak dlho ako bábätko potrebuje. Plus vystriedať prsia aj viackrát počas jedného dojčenia. Teda žiadne počítanie minút, gramov, mililitrov.

Dojčite prirodzene a všetko bude dobré.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová