Môže byť biela bodka v bradavke upchatý mliekovod?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

mám bielu bodku v bradavke, nedojčím. Dojčila som asi len týždeň, to bolo dva roky dozadu. Neviem presne, kedy sa tá bodka objavila, no teraz sa trošku zväčšila a prsník je bolestivý. Nie je to vystúpené, je to v bradavke. Niekde som čítala, že by to mohol byť upchatý mliekovod, vraj to treba vybrať ihlou.

Môže to byť upchatý mliekovod po dvoch rokoch od dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by to veľmi zriedkavé.

Upchatý - ako keby vyskočený mliekovod sa najčastejšie objavuje pri dojčení a vyzerá ako malý pľuzgierik na bradavke. Je veľmi bolestivý a je možné ho prepichnúť sterilnou ihlou. Tu Vás určite odkazujem na gynekológa, aby situáciu posúdil.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová