Pomôže mi infralampa pri spúšťaní mliečka?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

som druhýkrát tehotná a mám neskutočný strach, že zase preplačeme prvé 3 dni kým sa mi mlieko spustí. A to preto, lebo kolostrum sa poriadne neuvoľní a bude ho málo.

Môžem si hneď po pôrode trochu svietiť na prsia červenou lampou a následne si trochu odsávať?

Ako mi donesú dieťa, tak by som si ho priložila a párkrát by som si to zopakovala. Je to môj výmysel, ktorý mi pri prvom pôrode pomohol.

Musím odsaté kolostrum vyliať, keď fľaška nie je sterilizovaná?

Časté prikladanie, budenie dieťaťa a pitný režim sú pre mňa samozrejmosťou.

Je rozumné užívať niečo na podporu laktácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

je úplne prirodzené, že sa mlieko spustí až na 3. alebo 4. deň. Dieťa spravidla v tejto dobe ešte čerpá živiny, ktoré získalo v brušku a tiež už spomínané kolostrum. To je veľmi výživné a určite by som ho nevylievala len preto, že nebolo v sterilnej fľaši.

Pre čo najrýchlejšie spustenie odporúčam predovšetkým kontakt.Majte bábätko čo najviac pri sebe, kŕmte ho, koža na kožu (niektoré pôrodnice však vyžadujú zavinovačku).

Infralampu nevidím ako problém. Je to skátka nahriatia pŕs, avšak žiadny ďalší význam zrejme nemá.

Môžete používať rôzne doplnky – bylinky, homeopatiká, ale prirodzený beh vecí tým príliš neovplyvníte. Všetko má svoj čas a zmysel.

Veľmi držím palce, nech máte fajnový pôrod a všetko sa rozbehne podľa vašich predstáv.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová