Aká by mala byt očkovacia schéma u ročného dieťaťa?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deň,

mám 11 mesačného synčeka, ktorý bol pred pár dňami očkovaný poslednou Hexa vakcínou. Chceme ho dať zaočkovať aj proti meningokokom vakcínou Bexsero a aj Nimenrix.

Aká by mala byt očkovacia schéma u ročného dieťaťa?

V 15. mesiaci nás čaká aj MMR.

Ako to vhodne časovo všetko naplánovať?

Dávali sme robiť aj TREC test a vyšiel v poriadku.

Môžeme my ako rodičia spraviť ešte niečo, aby sme zamedzili vážnym negatívnym účinkom očkovania?

Aké očkovania ešte odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám otázku posunúť do poradne na www.sprievodcaockovanim.sk,
kde sú lekári zoberajúci sa práve všetkými možnými schémami v rámci očkovania.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas