Aká je pravdepodobnosť vedľajších účinkov pri MMR očkovaní?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

v auguste čaká môjho syna MMR očkovanie. V tom čase bude mať 17,5 mesiaca. Očkovanie sme už dvakrát preložili (1x mal afty v ústach, neskôr Covid).

Náš pediater nám dal termín cca dva týždne pred dôležitým dátumom - čaká nás naša vlastná svadba a v rovnaký deň budeme aj malého krstiť. Zachytila som už niekoľkokrát, že vedľajšie účinky pri tomto type očkovania sa môžu dostaviť aj dva týždne od očkovania, čo by vychádzalo na náš a synov veľký deň.

Aká je pravdepodobnosť, že sa účinky dostavia aj po tomto čase?

Hrozí vysoká teplota a narušenie dôležitých udalostí?

Odporúčali by ste očkovanie znovu preložiť na skorší/neskorší dátum?

Žiaľ, náš pediater nie je ochotný komunikovať a zodpovedať otázky a dodatočne vhodné “napasovanie” termínu po oznamení našich plánov sa nekonalo. Preto som sa obrátila na Vás.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobnosť nie je štatitisticky nikdy napísaná. Niektoré deti reagujú, niektoré nie. Treba s reakciou však rátať.

Odporučila by som o týždeň skorší dátum.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas