Ako sa zbaviť zlatého stafylokoka, keď je rezistentný voči antibiotikám?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

ja, moja 3-ročná a ročná dcéra máme zlatého stafylokoka v nose. Užívame antibiotiká, ale pred 2 týždňami sme dobrali iné. Údajne je zlatý stafylokok vcelku rezistentný na antibiotiká. Odporúča sa teda posilňovať imunitu. Podávam nám vitamíny C, D, probiotiká či Imunoglukan. Nebadám však, že by nám posilňovali imunitu.

Dočítala som sa, že dobré ohlasy mala propolisová tinktúra. Ešte som uvažovala o kolostre a počula som aj o Dračej krvi. Neviem, ktorou cestou sa mám pustiť. Keď som bola školáčka, pomáhal mi Echinaceový sirup.

Ako sa zbaviť zlatého stafylokoka, keď je rezistentný voči antibiotikám?

Ďakujem

Dobrý deň,

zlatého stafylokoka sa pravdepodobne nezbavíte (budete nosičmi) a nemusí sa preliečovať pokiaľ akútne nespôsobuje horúčky a ostatné známky infekcie.

Je súčasťou nosnej flóry xy ľudí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas